ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
03 Aralık 2021 - Cuma 16:34
 
Kamu Denetçiliği Kurumu TÜRKSAT’tan cevap bekliyor
Anadolu Yayıncılar Derneği, Kamu Denetçiliği Kurumuna başvuruda bulunarak, TÜRKSAT Uydu kiralarının yüksek olması nedeni ile şikayet başvurusunda bulunmuştu. Ulusal ve yerel televizyon kanallarının TÜRKSAT’a aynı uydu ücreti ödemesinin adaletsizlik olduğunu belirten dernek yönetimi şikayet dilekçesini Kamu Başdenetçiliği kurumuna sunmuştu. yerel medyanın yaşadığı sıkıntıları bir dosya halinde sunmuştu.
GÜNDEM Haberi
Kamu Denetçiliği Kurumu TÜRKSAT’tan cevap bekliyor

AYD Başkanı Sinan Burhan ve Yönetim Kurulu üyeleri Kamu Denetçiliği Kurumuna giderek, Uydu ücretlerine ilişkin haksız rekabetin önüne geçilmesi amacıyla TÜRKSAT’ın uydu kira bedellerinde yerel medyaya yönelik bir düzenleme yapması gerektiğini, ücretlerin TL üzerinde tahsil edilmesini içeren bir başvuru yapmıştı. Kamu Başdenetçiliği bu başvuru üzerine TÜRKSAT şirketine bu haksızlığın nedenine ilişkin bir açıklama talebinde bulundu. Yazılı olarak TÜRKSAT’tan cevap istendi.

Kamu Başdenetçiliği’nin yazısı üzerine bir açıklama yapan AYD Başkanı Burhan, "Bu haksız rekabetin bir an evvel son bulmasını, taleplerimizin yerine getirilerek yerel kanalların bir nebze olsun nefes almasını bekliyoruz. Kamu Başdenetçiliği Kurumuna bu yazısından dolayı Anadolu medyası adına teşekkür ediyoruz" dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kamu, Denetçiliği, Kurumu, TÜRKSAT’tan, cevap, bekliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı