ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 11:25
 
Kalbini çantasında taşıyordu
Geçirdiği ameliyat sonrasında geçici kalbini çantasında taşıyan ve organ nakli bekleyen 44 yaşındaki Aysun Karamürsel hayatını kaybetti.
GÜNDEM Haberi
Kalbini çantasında taşıyordu

İzmit Bekirdere Mahallesi’nde oturan 44 yaşındaki Aysun Karamürsel’in daha önce geçirdiği ameliyat sonrasında kalp aort damarı değişti. Karamürsel 1 yıl içinde 8 defa kalp krizi geçirdi ve talihsiz kadına Ege Üniversitesi’nde kalp yetmezliği teşhisi konuldu. Kalp odacıkları görevini yitiren Aysun Karamürsel’e Türkiye’de bir tek Ege Üniversitesi’nde yapılan ameliyat ile Almanya’dan getirilen geçici kalp Aysun Karamürsel’e nakledildi. Karamürsel geçici kalbini küçük bir çanta içerisinde taşıyordu. Çantanın içinde ise 2 tane pil, 1 beyin bulunuyordu. Bedeli 500 bin TL olan cihazlar hortumla Karamürsel’e bağlanmıştı. Geçici kalp, Karamürsel’in yüzde 12 olan kalp işlevini yüzde 35’e kadar çıkarttı.
Küçük çanta içinde bulunan cihaz, Karamürsel’in her daim omzunda asılı duruyordu ve kalp naklini bekliyordu. Kalp naklinin 15 yıl ömrü vardı. 2013 yılından beri kalp nakli bekleyen Karamürsel’in vücudu yapay cihaza daha fazla dayanamadı. Organ nakli bekleyen Aysun Karamürsel (44) hayatını kaybetti. Ev hanımı olan evli ve 1 çocuk annesi Aysun Karamürsel dün öğle vakti Bekirdere Yeni Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Tavşantepe Mezarlığı’nda toprağa verildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kalbini, çantasında, taşıyordu,
Yorumlar
Haber Yazılımı