reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
26 Mart 2020 - Perşembe 14:49
 
Kadir Durmuş'tan 25 Bin TL Kredi Yorumu!
Esnafın yoğun ilgi gösterdiği 25 bin TL destek kredisi için istenen belgeler noktasında bilgilendiren Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş, “Ankara noktasında görüşmeler yapıyoruz. Kredi verilme şartların esnetilmesi lazım. Sicilinde sıkıntılar olan esnafımızda bu krediden faydalanmalı” ifadelerini kullandı.
GÜNDEM Haberi
Kadir Durmuş'tan 25 Bin TL Kredi Yorumu!

Türkiye Halk Bankası Genel Müdürlüğü tarafından belirlenen kredilere esnaf sanatkarlar odasının üyelerinin tamamına yakını faydalanabilecek. İki kredi var. 25 bin TL nakit ve 25 bin paraf kart verilecek. Faiz oranı yıllık yüzde 4,5 olarak planlanacak” ifadelerini kullandı.

 

İŞTE İSTENEN BELGELERİ

 

İstenen belgeler ise nüfuz cüzdanı örneği, oda faaliyet belgesi, sicil tasdiknamesi, 2018-2019 gelir beyannamesi, işletme sahibi kefil veya ait tabu veya araç belgesi, araçlarda 10 yaşına kadar bankalar kabul ediyor. Kefalette taşınmaz mülk vardı o şart yok.

 

ÜST DÜZEY GÖRÜŞMELERİMİZ VAR

 

Kredi için şartların değiştirilmesi lazım. Esnetilmesi lazım. Bizim Ankara noktasında temaslarımız var. Üst düzey görüşmelerimiz var. Esnetmeye çalışacağız. Esnaftan kredi kullanan arkadaşlarımız bu krediden faydalanamıyor

 

DİĞER İLLERDE VERGİ VE SSK BELGESİ İSTENİYOR

 

Diğer illerin bankalarında 11 belge isteniyormuş. Aldığımız bilgiye göre vergi ve ssk borcu yoktur istenmiş. Bizim Kocaeli’nde ise altı belge isteniyor. Kredilerde çok çabuk çıkacak. Oldukça sıkıntılı bir dönem. Yoğun bir talep var. Esnafımız bu kredinden faydalanır ve işleriniz biraz olsun rahatlatırlar.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kadir, Durmuş'tan, 25, Bin, TL, Kredi, Yorumu!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı