reklam
reklam
Haber
10 Ağustos 2020 - Pazartesi 10:11
 
Kabine Toplanıyor Masada Korona Önlemleri Var
Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin bu akşam üzeri yapılacak toplantısında bayram tatilinde artan koronavirüs vakalarına karşı yeni önlemler ve okulların açılış tarihi ele alınacak
GÜNDEM Haberi
Kabine Toplanıyor Masada Korona Önlemleri Var

Özel okullarda gelecek hafta başlayacak telafi eğitimleri öncesinde Beştepe'de toplanacak Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nde koronavirüs salgınına karşı Türkiye genelinde denetimlerin arttırılması, vaka sayılarının artış yaşandığı il, ilçe ve mahallelerde sıkı tedbir uygulanmasına dönük atılacak adımlar değerlendirilecek. Toplantıda, okullarda başlayacak örgün eğitim öncesinde Bilim Kurulu'nun tavsiyeleri ve salgında bu hafta ortaya çıkacak rakamlara göre yeni bir değerlendirme yapılabileceği belirtiliyor. 

BAKANLAR BİLGİLENDİRME YAPACAK 

Bu kapsamda okullarda alınan önlemlerin yanı sıra okulların açılış tarihiyle ilgili değerlendirmeler de yapılacak. Kabinede Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, salgının seyriyle ilgili Türkiye'deki son durum, okullarda alınan tedbirler ve yapılan çalışmalar hakkında kabineye detaylı bir bilgilendirme yapacak. 

EKONOMİ DE KONU BAŞLIKLARINDAN 

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın da koronavirüsün ekonomiye etkileri ve önümüzdeki dönemde alınacak tedbirlere ilişkin kapsamlı bir sunum yapması bekleniyor. Kabinede Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay ile Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Lübnan'daki temaslarına ilişkin bilgilendirmede bulunacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Kabine, Toplanıyor, Masada, Korona, Önlemleri, Var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı