reklam
reklam
Haber
15 Mart 2020 - Pazar 12:50
 
İzmit Tren Garı'nda Büyük İhmal!
İzmit Tren Garında 9 Mart Pazartesi günü akşam saatlerinde bir olay yaşandı. Yaşanan olayda gut hastası kalp yetmezliği olan Nermin Öztonga, kızıyla beraber tren garından bekleme alanına gitmek isterken içeri alınmadı. Görevli tarafından yardımcı olunmadığı iddia edilen o olayı Nermin Öztonga dikişlerden dolayı yemek yiyemediği söyledi.
DİĞER Haberi
İzmit  Tren Garı'nda Büyük İhmal!

“NEDEN BIRAKTIĞINI BİLMİYORUZ”

Mağdur olan Nermin Öztonganın kardeşi Ömer Öztonga,  o gün yaşananları anlattı. “9 Mart Pazartesi günü saat 20 de kızıyla birlikte izmit tren garına gidiyor. Ablam kalp yetmezliği ve gut hastası yürüme sıkıntısı var. Yeğenim, “annemi karşıya kadar götürmem gerekiyor” diyor. Karşıya yürüyen merdivenle geçiş oluyor. Yeğenim annem gidemez diyor. Tren garında içeri biletsiz içeri alınmama gibi kural var. Israr edildiği halde alınmıyor. En son görevli veriyorlar. Görevli görevini yapmayarak sadece yolun yarısına kadar veya yarısından daha az bir yerde ablamı bırakıyor. Neden bıraktığını bilmiyoruz. Ablam tek başına devam ediyor yola. Ve tek başına binemeyeceği, binmemesi gereken yürüyen merdivene biniyor. Binmesiyle düşmesi bir oluyor. Ve yukarıdan aşağı kadar düşüyor. O şekilde ciddi yaralar alıyor. Dişlerinin tamamının yakınını kaybetti. Ağzında, yanağında yüzünde dikişler var. Allahtan vücudunda kırılkar yok buna şükrediyoruz.” dedi.

“ÇEKTİĞİM ACILAR ÖDENMELİ”

Nermin Öztonga, nasıl acılar çektiğini söyleyerek yaşanan hadiseyi anlattı.“Olay İzmit Tren garında oldu. Benim yanıma kızımı almayınca bir görevli verdiler. Bu görevli asansörün dibinde. Sağıma soluma bakındım nereye gitti diye göremeyince kendim yoluma devam ettim. Asansörden çıktım karşıya geçtim. Yürüyen merdivenin ilk adımını attım valizimi koydum. Ayağımla valiz birbirine karışıp kendimi dipte buldum. Düşerkende dişlerimin ellerime geldiğini hissettim. Kaburkalarımı vurdum, kaburgalarım çok kötü ezilmiş. Ağzımda 10 tane içeride 6 tane dışarıda dikiş var. Her şekilde şikayetçiyim. Çektiğim acılar ödenmeli. Çok acı çektim. Yemek yiyemiyorum anca su ve meyve suyu.” dedi.

“İZİN VERSEYDİNİZ BUNLAR YAŞANMAYACAKTI”

Son olarak kızı Yasemin Erçetin kendi gözünden yaşananları anlattı. “Annemi Konyaya gitmesi için gara bıraktım. Teyzemlerin yanına sağlık kontrolü için gidecekti. Bilet yerindeki görevli kadından annemin kalp ve tansiyon hastası olduğunu ve karşıya beraber geçmek istediğimi söyledim. Bunun mümkün olmadığını söylediler. O halde yanına görevli verin ona yardım etsin dedim. Yanına bir çocuk verdiler. Sanırım Turuncu Masa diye geçiyor. Beraber gittiklerini gördüm karanlıkta kayboldular. Ardından geri döndüm. 10 dakika sonra bir telefon geldi. Hemen geri döndüm. Karşıya geçtim, annemi kanlar içinde görünce çok sinirlendim. 10-15 dakika önce izin verseydiniz bunlar yaşanmayacaktı. Başta sorumluluğunu yerine getirmeyen çocuktan, daha sonra yetkili görevli herkesten şikayetçiyiz. Sonuna kadar hakkımızı arayacağız.” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, , Tren, Garı'nda, Büyük, İhmal!,
Yorumlar
Haber Yazılımı