reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
12 Temmuz 2019 - Cuma 10:37
 
İzmit'te Cinsel İstismar 2 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!
Kocaeli'nni İzmit ilçesine bağlı Alikahya Mahallesi'nde daha önce meydana gelen 12 yaşında küçük çocuğa cinsel istismar olayı ile ilgili yargılama süreci başladı.
ASAYİŞ Haberi
İzmit'te Cinsel İstismar 2 Yıl Sonra Ortaya Çıktı!

Olay, İzmit Alikahya Mahallesinde 2016 yılında meydana geldi. O dönem 12 yaşında olan A.Ç.’nin ev sahiplerinin oğlu olan E.Ş. tarafından cinsel istismara uğradığı iddia edildi. Edinilen bilgilere göre E.Ş. bilgisayarda oyun oynamak için A.Ç.’yi odasına götürdü ve burada cinsel istismar olayı gerçekleştirildi. Sanık E.Ş.’nin cinsel istismar olayını kimseye anlatmaması hususunda A.Ç.’ye uyarılarda bulundu. İddianamede cinsel istismar olayının değişik tarihlerde tam 3 kez gerçekleştiği belirtilirken, mağdur A.Ç.’nin kendi el yazısıyla bir mektup yazdığı ancak mektubun bulunamadığı belirtildi.

 

2 YIL SONRA REHBER ÖĞRETMENİNE ANLATTI

Aradan geçen 2 yıl sonra A.Ç. okulda öğrencilere yönelik verilen cinsel eğitim sonrası yaşadıklarını öğretmenine anlattı.Rehber öğretmen durumu aile ve polise bildirdi ve E.Ş. hakkında başlatılan soruşturma sonucunda Kocaeli 7. Ağır Ceza Mahkemesinde “çocuğun cinsel istismarı” suçlamasıyla dava açıldı.

 

MAHKEME SÜRECİ BAŞLADI

Mağdur avukatı Hilal Altun A.Ç.’nin temsili için kayyum atanmasını talep etti. Mahkeme heyeti, cinsel saldırının aile içerisinden gelmediği gerekçesiyle Av. Hilal Altun’un kayyum ve davaya katılma talebini reddetti. Mahkeme savcısı, mağdur için hürriyetinden yoksun bırakılmasının yasal unsurlarının oluşmadığı gerekçesiyle beraatına, TCK’nın 103. maddesinin 1. fıkrası gereği cinsel istismar suçundan cezalandırılmasına ve TCK’nın 53. maddesi gereği belirli haklardan yoksun bırakılması yönünde mütalaa verdi. Sanık avukatı esas hakkındaki savunması için süre isterken, mahkeme heyeti duruşmayı 12 Kasım’a erteledi. E.Ş.’nin yargılaması tutuksuz olarak devam ediyor.

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit'te, Cinsel, İstismar, 2, Yıl, Sonra, Ortaya, Çıktı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı