reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
06 Ağustos 2019 - Salı 15:52
 
İzmit Mecliste Hareketli Geçti
İzmit Belediye Meclisi'nde kreşlerin açılması ve bazı müdürlüklerin ayrılmasıyla ilgili AK Parti Grubu'nun maddeleri komisyona göndermek istemesi tartışma yarattı.
SİYASET Haberi
İzmit Mecliste Hareketli Geçti

İzmit Belediye Meclisi'nde kreşlerin açılması, Veteriner İşleri, Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğünün ayrılmasıyla ilgili maddelerin direk oylama değil, komisyona gönderilmesini istemesi tartışma yarattı. Hürriyet, “ Bizler bir an önce kreşlerimizi açmak istiyoruz ve bu konuda ise sizden bir yetki istiyoruz ve bunun için bizim her şeyimiz hazır. Ayrıca bizde ulaşım müdürlüğü var ama bu ulaşım müdürlüğü konusunda yetki Büyükşehir Belediyesi’nde bizde yok ve bazen vatandaş bize ulaşıyor bizde bu konuda bir müdürlük açtık ve bu ismin değiştirilmesi konusunda bir çalışma yaptık ve bu isminin Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün adının Koordinasyon İşler Müdürlüğü olarak değiştirmek istiyoruz” ifadelerini kullandı. 

 

AK Parti Grubu adına söz alan Muharrem Tutuş, “Bu konuda biz grup kararı aldık ve bunun komisyona havale dilmesini istiyoruz. Nu hafta gerekirse grup kararı alalım ve bir daha ki meclise bırakalım. AK Parti Grubu, “Bu konuda biz komisyon kararı aldık” ifadelerine yer verdi. 

 

 

 

 

Hürriyet, “Bizler bu konuda sizden yetki istiyoruz neden izin vermiyorsunuz.  Büyükşehir Belediyesi’nde bir şey demediniz ben de vatandaşa kreşler konusunda bizlere izin vermediler diyeceğim. Bizler bir şey yaptığımızda sizler her seferinde icraat yok diyorsunuz ama bu yüzden bende onlara AK Parti grubu reddetti diyeceğim ” ifadelerini kullandı.

 

 Oylamaya sunulan maddede MHP’li meclis üyesi Ayhan Arpacı kabul etti. Arpacı, “Ben vatandaş yararı konusunda olumlu olan her şeyi kabul edeceğimi ifade etmiştim. O yüzden ben evet diyorum” ifadelerini kullandı.  Oylamaya sunulan gündem maddesi komisyona havale edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Mecliste, Hareketli, Geçti,
Yorumlar
Haber Yazılımı