reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
03 Eylül 2019 - Salı 18:07
 
"İzmit'in 11 Milyonu Çöpe Gitti"
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in araç satın alma noktasında talebiyle ilgili mecliste konuşan İzmit Belediyesi Ak Partili Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, “11 milyon çöp oldu. Meclisi algı ile yönetiyorsunuz. Bunlar sizin elinize dolaşır” dedi.
SİYASET Haberi

İzmit Belediyesi’nin yeni araç almak için meclisten yetki talebine İzmit Belediyesi Ak Partili Meclis Üyesi Hayrettin Ünlü, tepki gösterdi. Ünlü, “Başkan hanım temizlik ihalesi ile ilgili konuyu meclise gelmesi gereken aydan bir ay geç getirerek 6 aylık ara kiralama yaptı. Konu Plan Bütçe komisyonunda görüşülürken belediyeye bu konuyla ilgili danışman getirerek, konu ile ilgili saatlerce satın alma veya kiralama ile ilgili danışmanlık hizmeti aldığı ve buradan kiralamanın daha uygun olacağı görüşünü aldıktan sonra 6 aylık kiralama ihalesine çıkarak 10.695,00 TL ye kiralama yapmıştır. Kiraladığı bu araçlarla da günlerce satın almış gibi algı oluşturmuştur” ifadelerini kullandı.

 

OLUMLU ŞEKİLDE OYLADIK

“Bizler Plan Bütçe komisyonunda hizmet satın alınmayıp sadece araç kiralanacağı için satın almak daha karlıysa bununla ilgili de hem olumlu görüşümüzü hem de mecliste gereken desteği vereceğimizi bildirdik. Ancak bizlere sundukları çalışma sonucunda kiralamanın daha uygun olacağı söylenmiş ve bizler de kent temizliğinin devamlılığı için bu istekleri doğrultusunda 36 aylık kiralamayı AK Parti ve MHP grubu olarak olumlu şekilde oyladık.

 

11 MİLYON ÇÖP OLMUŞTUR!

Yani; seçimden önce kiralama değil satın alacağız,seçimden sonra 3 yıl kiralayacağım, ardından 6 ay kiralama, ve şimdi yine satın alacağım diyerek;  bu kararsız tutumunuz belediyemizi tam 11 milyon tl zarara uğratmıştır yani milletimizin 11 milyonu çöp olmuştur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: "İzmit'in, 11, Milyonu, Çöpe, Gitti",
Yorumlar
Haber Yazılımı