ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
18 Ekim 2021 - Pazartesi 09:22
 
İzmit’e yeni kayık çekek yeri yapılacak
Büyükşehir Belediyesi İzmit Marina’da eski Briç Kulübünün sahil kısmında bulunan kayık-çekek yerini daha modern, daha sağlıklı bir ortamda hizmet vermesi için taşıyacak. Eskiden Kamboçya olarak bilinen Federal Mogul ve Koruma Klor fabrikası arasında yer alan sahile yapılacak yeni kayık-çekek yeri için proje çalışmaları başladı.
GÜNDEM Haberi
İzmit’e yeni kayık çekek yeri yapılacak

YENİ KAYIK ÇEKEK YERİ KAMBOÇYA’YA YAPILACAK

Gölcük Değirmendere’de modern bir kayık-çekek yeri yapmak için ihalesini tamamlayan Büyükşehir Belediyesi şimdi de İzmit Marina’daki yer için proje çalışmalarını başlattı. Uzun zamandır gündemde olan İzmit sahilinde bakımsız hali ile kötü görüntü kirliliği yaratan kayık çekek yeri için Büyükşehir Belediyesi eskiden yıkık dökük tahta iskeleleriyle Uzakdoğu ülkesi Kamboçya’daki kıyı yerleşimlerine benzediği için ‘Kamboçya’ adıyla anılan ve şu anda yaklaşık 250 tekne tarafından kullanılan bölgede proje çalışmalarını başlattı.

MODERN BİR ALAN OLACAK

Federal Mogul ve Koruma Klor fabrikalarının arasında kalan ve yeni yapılacak olan kayık-çekek yerine 500’den fazla kayık ve teknenin bağlanabileceği ve burada ağlarını temizleyebilecekleri alanlar yapılacak. Balıkçı esnafının daha sağlıklı ve modern bir alanda hizmet vermesi için yapılacak olan yeni kayık-çekek yeri projesinin kısa zamanda tamamlanması bekleniyor. Proje tamamlandıktan sonra ihaleye çıkılacak ve projenin lansmanı Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit’e, yeni, kayık, çekek, yeri, yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı