reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
03 Eylül 2019 - Salı 11:31
 
İzmit Belediyesinde İşten Çıkarılan Zabıtalar İçin Şok İddia
İzmit Belediyesi ,Bekaş A.Ş'de zabıta destek personeli iken işten çıkarılan 2 zabıta işçisinin işsizlik maaşlarından faydalanamamaları hakkında açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy, "İş buluncaya kadar çoluk çocukları ile bir nebze nefes almalarını sağlayacak işsizlik maaşına bile erişimleri bilerek engellenmiştir. dedi.
GÜNDEM Haberi
İzmit Belediyesinde İşten Çıkarılan Zabıtalar İçin Şok İddia

Konuyla ilgili açıklama yapan Hizmet-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı İdris Ersoy; "Kurban Bayramı öncesi maaşları yatırılmayan, sonrasında işten çıkarılan, bugün ise İşten çıkarılmalarından dolayı hak ettikleri işsizlik maaşlarını bile almaları engellenen bu 2 üyemiz, çoluk çocukları ile mağdur edilmiştir. İş buluncaya kadar çoluk çocukları ile bir nebze nefes almalarını sağlayacak işsizlik maaşına bile erişimleri bilerek engellenmiştir.

İşlerinden başka bir geçim kaynağı olmayan bu üyelerimiz ve çoluk çoçuklarını mağdur eden bu zihniyeti kamuoyu takdirine bırakıyoruz. Bu 2 üyemiz için başlattığımız hukuk mücadelesinin ilk ayağı olan arabulucu toplantısı Perşembe günü gerçekleştirilecektir. Ümit ediyoruz ki haksız ve hukuksuz olarak işten çıkarılan bu işçiler tekrar işe alınarak bu yanlıştan dönülür." dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Belediyesinde, İşten, Çıkarılan, Zabıtalar, İçin, Şok, İddia,
Yorumlar
Haber Yazılımı