reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
22 Haziran 2019 - Cumartesi 13:12
 
İzmit Belediyesi Ensar Vakfına İşlem Yapamadı
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet sabah yaptığı basın toplantısında ifade ettiği gibi Nebi Güdük Gençlik Merkezi'ni almak için binaya geldi. Belediye ekipleri işlem yapmadan binadan ayrıldı.
GÜNDEM Haberi
İzmit Belediyesi Ensar Vakfına İşlem Yapamadı

Bugün İzmit’in gündemi İzmit Belediyesi ile Ensar Vakfı arasındaki bina tartışması oldu. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyetsabah saatlerinde düzenlediği basın toplantısında AK Partili İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan döneminde işletmesini Ensar Vakfı’na verdiği Nebi Güdük Gençlik Merkezi Ensar Vakfı'dan alacağını ifade etmişti. Başkan Hürriyet bina kilitlerini kendisi değiştireceğini söylemesine rağmen Saat 14.30 olarak duyurulan işleme önemli misafiri geldiği gerekçesiyle gelmedi. Ensar binasında işlemleri yapmak üzere İzmit Belediyesi Hukuk Birimi ve Zabıta ekipleri yapmak üzere Ensar binasına geldi.

BİNADA GERGİNLİK

Saatler süren bekleyişin ardından İzmit Belediyesi Hukuk İşleri Müdür Vekili Avukat Melek Akdeniz ve Zabıta ekipleri Gençlik Merkezi'ni teslim almak üzere geldiler. Vakıf Akdeniz Başkan Musa Taşcı ile birlikte avukatlar eşliğinde görüştü. Başkanın odasında gerçekleşen görüşme öncesi gergin anlar yaşandı. Yalnız görüşmek isteyen başkan ve vekil yukarı çıkarken zabıta ekipleri ile binadakiler arasında yaşanan gerginlik Melek Akdeniz'in zabıtlardan ricası sonrası sakinledi.

İŞLEM YAPILMADI

Kapalı oda ardından gerçekleşen görüşme sonrası Melek Akdeniz yarım saat süren bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmenin ardından tekrar Vakıf yöneticileri ve avukatları ile görüşen Akdeniz zabıtalar ile beraber işlem yapmadan binadan ayrıldı.

ZAFER ALKIŞI

Melek Akdeniz ve zabıta ekipleri dernek binasından ayrıldığı esnada bina içerisinde bulunan Gönüllü Kültür Teşekküller üyeler alkışlarla zafer kutlaması yaptı.

 

 

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: İzmit, Belediyesi, Ensar, Vakfına, İşlem, Yapamadı,
Yorumlar
Haber Yazılımı