reklam
reklam
reklam
Haber
14 Haziran 2019 - Cuma 09:35
 
İYİ Parti Kocaeli'de İstifa Şoku
İYİ Parti İzmit Belediye Başkan aday adayı Mümin Kozan ve İYİ Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Turgut Kayabay, partisinden istifa etti.
SİYASET Haberi
İYİ Parti Kocaeli'de İstifa Şoku

İYİ Parti İzmit Belediyesi Başkan Aday Adayı Mümin Kozan partisinden istifa etti. Kozan açıklamasında, “1. Olağan Kongresi ile üyesi ve il yöneticisi olduğum, ilerleyen aylarda da partimizin ve şehrimizin kanaat sahipleri ile yaptığım istişareler neticesinde İYİ Parti İzmit Belediye Başkan Aday Adayı olduğum İYİ Parti’den; liyakat ve demokrasinin kademeli olarak ortadan kaldırılması, fikre değil, şahsa önem verilmesi, sorgusuz biat beklenmesi, demokratik siyaset ortamının kalmaması sebepleri nedeniyle idari ve manevi tüm ilişkilerimi bitirerek istifa ettiğimi, siyaset ortamında tanışma fırsatı bulduğum şehrimizin değerli insanları ile dostları ve kardeşliğimizin baki olduğunu, bugüne kadar biz ve bizim gibi siyaset güden insanların her zaman yanında duran değerli parti üyelerine ve Kocaeli halkına, siyasi dönem içerisinde tarafsız haber yapan kıymetli basın mensuplarına şükranlarımı sunar, bu millet ihtiyaç duyduğu her vakit içinden birilerini lider yapma ve birlikte hareket etmekabiliyetine sahip olduğu siyasi aktörlere hatırlatır, her hangi bir siyasi partiye geçmediğimi ve geçmeyi de düşünmediğimi, milliyetçi ve muhafazakar biri olarak ama Kocaeli siyasetinde her zaman halkın belirleyeceği yerde olacağımı Kocaeli kamuoyuna saygıyla arz ederim” dedi. 

 

Kozan'ın ardından bir istifa haberi daha geldi. İYİ Parti İzmit İlçe Başkan Yardımcısı Turgut Kayabay, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

 

ŞEREFİMLE GÖREV YAPTIĞIM

Kayabay sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadelere yer verdi: "Bugüne kadar çok sevdiğim ve aralıksız her kulvarda elimden gelen her şeyin en iyisini yapmaya çalıştığım gecemizi gündüzümüze katarak çalıştığım mahalle temsilciliği ve merkez ilçe yöneticisi olarak şerefimle görev yaptığım İYİ Parti'den istifa ettiğimi bildiriyorum. Bugüne kadar yanımda olup beni yalnız bırakmayan her kulvarda beni destekleyen tüm dost arkadaş ve büyüklerime teşekkür ederim. Demokrasi liyakati ve yeterli çalışma alanı bulamadığımız için bu kararı almış bulunuyorum."

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İYİ, Parti, Kocaeli'de, İstifa, Şoku,
Yorumlar
Haber Yazılımı