reklam
reklam
reklam
Haber
05 Eylül 2019 - Perşembe 14:32
 
İşte yeni fiyatlar... Kocaeli'de Ulaşım Zammı Belli Oldu
İzmit kent içi otobüslerinde ve tramvaydaki yeni ücret tarifesi de bu toplantıda belli oldu.
GÜNDEM Haberi
İşte yeni fiyatlar... Kocaeli'de Ulaşım Zammı Belli Oldu

TOPLANTI YAPILDI 

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi UKOME tarafından bugün tüm kentin merakla beklediği ulaşım zammı toplantısı gerçekleştirildi. İzmit kent içi otobüslerinde ve tramvaydaki yeni ücret tarifesi de bu toplantıda belli oldu.

 

ŞEHİR İÇİ

İzmit kent içi ulaşımda tam ücret 2 lira 75 kuruştan 3 liraya çıkarıldı. Böylece tam biletye 25 kuruş zam gelmiş oldu. Şehir içi otobüslerde indirimli biletler ise 2 lira 10 kuruş oldu. Bugüne kadar 1,50 kuruş olan öğrenci ücretleri ise 1 lira 60 kuruşa çıktı.

 

ÖĞRENCİYE 10 KURUŞ ZAM

Öğrenci ücretlerine Kocaeli BHüyükşehir Belediyesinin desteği de arttırıldı. Yeni tarifeye göre öğrencilerin kent kartlarından biniş için 1 lira 60 kuruş çekilecek. Ancak her öğrenci başına belediye şehir içi otobüslere 40 kuruşluk ödeme yapacak. Yani normalde 2 TL olan öğrenci ücreti Büyükşehir desteğiyle 1 lira 60 kuruşa inmiş oluyor.

 

25 KURUŞ

Tramvay biniş ücretlerinde de değişiklikler yaşandı. UKOME tarafından şehir içi otobüslere uygulanan zam oranı tramvayda da uygulandı. Önceden 1 lira 75 kuruş olan bir tam tramvay biletinin ücreti 2 TL’ye çıkarıldı. İndirimli biletin fiyatı 1 lira 50 kuruş oldu. Öğrenci ücretleri ise 1 liradan 1 lira 25 kuruşa çıkarıldı

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, yeni, fiyatlar..., Kocaeli'de, Ulaşım, Zammı, Belli, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı