ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
15 Nisan 2021 - Perşembe 16:46
 
İşte Büyükşehir Meclisindeki Yeni Komisyonlar
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi nisan ayı meclis toplantısında birinci ve ikinci başkan vekilleri, katip üyeleri ve encümen üyeleri seçimi gerçekleşti.
GÜNDEM Haberi
İşte Büyükşehir Meclisindeki Yeni Komisyonlar

Tahir Büyükakın öncülüğünde meclis gerçekleştirildi. Daha sonra mecliste birinci ve ikinci başkan vekilleri, katip üyeleri ve encümen üyeleri seçimi kapalı zarf usulü ile gerçekleşti.

CHP MECLİS GRUBU ADAY ÇIKARMADI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Nisan Ayı Meclisinde kapalı zarf usulü ile yapılan seçimde AK Parti grubunun önerisi ile meclis birinci başkan vekili Zinnur Büyükgöz, ikinci başkan vekili İsmail Yıldırım seçildi. CHP grubu ise aday çıkarmadı. Büyükgöz 56 oy ve Yıldırım 54 oy aldı.

YENİ ENCÜMEN BELİRLENDİ

Mecliste ikinci olarak katip üye seçimi yapıldı. Asil Katip Üyeliklerine Berna Abiş ve Fatmanur Çelik önerilirken yedek katip üyeliklerine ise Güzin Taştekin ve Güler Şahin Gençay önerildi. Yapılan Oylama sonrası Berna Abiş ve Fatmanur Çelik katip üyeliğine seçildi.

ENCÜMEN SEÇİMİ TAMAM

Encümen Üyesi seçiminde ise Fikret Hocaoğlu, Fatmanur Çelik, Bülent Koçak, Emine Özdemir ve Ertam Peker önerildi. Oylama sonucunda Ertam Peker 59, Fikret Hocaoğlu 56, Bülent Koçak 54, Emine Özdemir 54ve Fatma Çelik 54 oy alarak encümen üyeliğine seçildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İşte, Büyükşehir, Meclisindeki, Yeni, Komisyonlar,
Yorumlar
Haber Yazılımı