ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
28 Ekim 2019 - Pazartesi 19:51
 
İnternet Sistemlerimize Saldırlar Yapıldı!
Türkiye'de hizmet veren birçok firma dün siber saldırıya maruz kaldı. Bu saldırılar üzerine bazı şirketler açıklamada bulundular.
TEKNOLOJİ Haberi
İnternet Sistemlerimize Saldırlar Yapıldı!

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan birçok şirtket ve firma siber saldırıya uğradı. Yapılan bu saldırıdan dolayı internette yavaşlamalar meydana gedi ve bazı firmalar internet üzerinden işlem yapamadı.

 

Türk Telekom yaşanan olayla ilgili şu açıklamada bulundu:

 

27 Ekim 2019 Pazar günü yaşanan ‘Siber Saldırı’ ile ilgili Türk Telekom olarak halkımızı ve paydaşlarımızı bilgilendirme sorumluluğumuz çerçevesinde Teknoloji Genel Müdür Yardımcısı Yusuf Kıraç açıklamada bulunmuştur:

“Dünyada pek çok kurumun hatta devletlerin maruz kalabildiği siber saldırılardan birini biz de ülkemizdeki bazı kuruluşlara yönelik olarak yaşamak durumunda kaldık.

Saldırı, Türkiye’nin bilgi, iletişim ve teknoloji şirketi Türk Telekom’un alanında yetkin siber güvenlik uzmanları tarafından zamanında müdahale edilerek durdurulmuştur.

Ülkemizin en büyük Siber Güvenlik Merkezine sahip olan şirketimizin aldığı önlemlerle yurt içi ve yurt dışı internet trafiği herhangi bir olumsuzluğa meydan vermeksizin normal seyrinde devam etmektedir.

Diğer operatör ve servis sağlayıcılarını da etkilemiş olan saldırıya karşı bu kuruluşlar da bildiğimiz kadarıyla gereken çalışmaları yürütmektedirler.

Benzer durumlar her zaman olabilir. Önemli olan buna karşı hazırlıklı olmaktır. Türk Telekom’un her türden saldırıya karşı savunma sistemi sağlamdır…

Vatandaşlarımızın iletişim teknolojilerinden huzur içinde yararlanması birinci önceliğimizdir…”​​​

 

Yaşanan bu gelişme sonrası ülkemizde hizmet vermekte olan Garanti BBVA Bankası açıklmada bulundu. Açıklma şu şekilde oldu:

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: siber saldırı, hacker, internet, saldırı, siber, türkiye, türk telekom, garanti bbva
Yorumlar
Haber Yazılımı