ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
19 Ocak 2021 - Salı 17:03
 
İncil gönderilen Müslüman gence, Kur’an-ı Kerim hediye etti
Ordu’nun Altınordu İlçesi Akkese Mahallesinde yaşayan bir aileye misyonerlik faaliyetleri sürdüren internet sitesi tarafından izinsiz şekilde gönderilen İncil ve Hristiyanlık ile ilgili kitaplara tepki gösteren Türk Diyanet Vakıf-Sen Genel Başkanı Nuri ÜNAL, aile ile görüşerek kendilerine Kuran-ı Kerim hediye ettiklerini söyledi.
GÜNDEM Haberi
İncil gönderilen Müslüman gence, Kur’an-ı Kerim hediye etti

Nuri ÜNAL, 16 Ocak Cumartesi günü Ordu’nun Altınordu İlçesi Akkese mahallesinde yaşayan O.G. isimli vatandaşımızın evine izinsiz şekilde gönderilen İncil ve Hristiyanlık ile ilgili dokümanlar ile ilgili aile görüşerek kendilerine Kuran-ı Kerim gönderdiklerini ve Türk Diyanet Vakıf- Sen olarak bu konunun peşini bırakmayacaklarını ve işin kaynağını hukuki yoldan öğrenmek için çalışma başlattıklarını söyledi.

Ülkemizde uzun yıllardır bu türden faaliyetler gerçekleştirildiğini açıklayan Ünal, yine bir organize misyonerlik faaliyet ile karşı karşıyayız. Site tarafından izinsiz bir şekilde evlerine bu kitapların gönderildiği aile ile görüştüm. Kendilerinden durum ile ilgili bilgi aldım ve Kuran-ı Kerim hediye etmek istediğimizi ilettim. Vatandaşımızda bu durumdan memnuniyet duyacağını ve gönderilen Kuran-ı Kerimi evinin en güzel yerinde bulunduracağını söyledi.

Türk Diyanet Vakıf- Sen olarak konunun üzerine gideceğiz ve hukuki mücadelemizi başlatarak bu işin peşini bırakmayacağız. Düşünebiliyor musunuz karşımızdaki sistem “İslam’ı düşman olarak gören insanlar” Ülkemizin her tarafına, en ücra köşelerine ulaşarak Vatandaşlarımızı rahatsız ediyorlar. Bu işler bu kadar kolay olmamalıdır.

Yüce Kitabımız Kuran-ı Kerim’i aileye ulaştıracaklarını söyleyen Genel Başkan Ünal, buradan tüm halkımıza sesleniyorum, misyonerlik veyahut bu mihmanda bir durum ile karşılaşan herkesi duyarlılığa davet ediyorum. Türkiye Kamu-Sen olarak, Türk Diyanet Vakıf-Sen olarak yıllardan beri mücadelemiz sürüyor ve sürecektir.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İncil, gönderilen, Müslüman, gence,, Kur’an-ı, Kerim, hediye, etti,
Yorumlar
Haber Yazılımı