reklam
reklam
Haber
26 Eylül 2020 - Cumartesi 09:42
 
İMES OSB Başkanı İrfan Küçükay Hayatını Kaybetti
İMES OSB Yönetm Kurulu Başkanı İrfan Küçükay, vefat etti!
GÜNDEM Haberi
İMES OSB Başkanı İrfan Küçükay Hayatını Kaybetti

Bölgemizin önemli organize sanayi bölgeleri arasında yer alan İMES OSB'nin uzun süredir yönetim kurulu başkanlığı görevini yürüten İrfan Küçükay hayatını kaybetti.

 

İMES'den yapılan açıklamada; 

 

“Duayen Sanayici, uzun yıllar İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Üyeliği ve Başkan Yardımcılığı görevlerini üstlenen, İMES OSB Başkanımız Sn. İrfan Küçükay Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve tüm İMES Camiamıza sabır dileriz” ifadeleri kullanıldı.

 

İrfan Küçükay kimdir?

 

Kocaeli İMES OSB Başkanı İrfan Küçükay, ortaokulu ve liseyi Kadıköy Maarif Koleji’nde (bugünkü Kadıköy Anadolu Lisesi ) tamamlayarak 1976 yılında ODTÜ Makine Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Askerliğini Kırıkkale’de Makine Kimya Endüstrisi Kurumu'nun silah fabrikasında üretilen G-3 Piyade ve MG-3 makinalı tüfeklerin kalite kontrolünden sorumlu yedek subay olarak yapan Küçükay, bu görevi esnasında Türk Silahlı Kuvvetleri AR-GE departmanından takdir beratı aldı.

 

İMES Sanayi Sitesi’nde faaliyet gösteren ve revorver torna tezgahları üreten Mekay Makine Sanayi'nin sahibi olan Küçükay, 1989-2011 yılları arasında İMES Sanayi Sitesi Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı, 1993-1998 yılları arasında İMKO İstanbul Makine İmalcileri Küçük Sanat Kooperatifi Yönetim Kurulu Başkanlığı ve 1998-2017 yıllarında İMES OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili görevini yürüttü. İrfan Küçükay, Nisan 2017 tarihinden itibaren ise İMES OSB Yönetim Kurulu Başkanı olarak görev yapıyordu.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İMES, OSB, Başkanı, İrfan, Küçükay, Hayatını, Kaybetti,
Yorumlar
Haber Yazılımı