reklam
reklam
reklam
Haber
13 Ocak 2020 - Pazartesi 11:04
 
İmamoğlu Durdurdu Cumhurbaşkanı Yapın Dedi!
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, Ekrem İmamoğlu'nun şehir hastanesine yapılan metro ve karayolu inşaatı ihalelerini durdurduğunu açıkladı.
GÜNDEM Haberi
İmamoğlu Durdurdu Cumhurbaşkanı Yapın Dedi!

Haziran'da İstanbul'da açılacak şehir hastanesine yapılan yapılan metro ve karayolu inşaatı ihalelerini İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun iptal ettiği. Bu durumu Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan duyurdu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da bu durumu duyunca talimat verdiğini açıkladı. "Böyle bir belediye başkanı olabilir mi?" dedi.

 

Bakan Turhan, konuyla ilgili bir televizyon kanalına yaptığı açıklamalarda şunları kaydetti: Sağlık bakanımız bundan bir ay önce bana dedi ki 'Haziran ayında Başakşehir'de yaptığımız hastaneyi açacağız. Ama bu hastaneye ulaşacak olan metro ve karayolu altyapısı durduruldu.' Tüm semtlerden gelip bu hastaneye ulaşımı sağlayan metro sistemini özellikle durdurdu ki hastane açılmasın diye. Böyle bir belediye başkanı yönetimi olabilir mi? 'Bunu hükümet yaptı, rant sağlar' diye bu projeyi durduruyor. Buradan tüm İstanbullulara tüm ülkenin insanına ben bunu şikayet ediyorum. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuyu duyunca 'Biz İstanbulluları bu tür yöneticilere mi bırakacağız' dedi. Gereği neyse devlet olarak hükümet olarak biz yapacağız. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu daha önce de İsanbul için bir çok hayati projeyi iptal etmişti. İş yapmaya değil yapmamaya odaklanan İmamoğlu Avrupa'nın en büyük kapasiteli arıtma tesisi olacak olan Silahtarağa İleri Biyolojik Arıtma Tesisi projesini iptal etmiş ve "Temel Atmama" töreni düzenlemişti. İmamoğlu ayrıca Üsküdar sahil düzenlemesi, Ümaniye Levazım Tüneli Bağcılar ve Bayrampaşa meydan düzenlemesi başta olmak üzere 9 ilçede devam eden projeleri de yatırım programından çıkarmıştı.

 

Turhan "İmamoğlu'nun derdi İstanbul değil" dedi. "Sadece devlete değil İBB'ye de ciddi gelirler sağlayacak bir projeye ihanet projesi demesi farklı niyetleri olduğunu gösteriyor. Günden güne değişen söylemleri de başkalarının verdiği fikirlerle konuşan bir belediye başkanı olduğunu gösteriyor" ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İmamoğlu, Durdurdu, Cumhurbaşkanı, Yapın, Dedi!,
Yorumlar
Haber Yazılımı