reklam
reklam
Haber
15 Ağustos 2020 - Cumartesi 16:10
 
İl Sağlık Müdürü Ergüney Uyardı!
Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney Kocaeli’de bu dönemde korona riskine dikkat çekerek, bu dönemde toplu etkinlik yapılmaması uyarısında bulundu
GÜNDEM Haberi
İl Sağlık Müdürü Ergüney Uyardı!

Kocaeli İl Sağlık Müdürü Şenol Ergüney korona virüsün tehlikesinin devam ettiğini belirterek Kocaeli’de toplu etkinlik yapılmaması uyarısında bulundu.


 Ergüney’in açıklaması şu şekilde: “Ergüney “Yaz döneminde geleneklerimizin olmazsa olmazı gibi görünen düğün, nişan törenleri için İl Hıfzısıhha Kurulu Kararları ile çeşitli kısıtlamalar yapılarak önlemler alınıyor. Ancak filyasyon değerlendirme toplantılarında maalesef üzücü durumlara şahit oluyoruz. Bir çay ya da kahve içmek üzere toplanan hanımefendiler, maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulmadığında maalesef birbirlerine hastalık bulaştırabiliyorlar. İkramlar sebebiyle maske takılmıyor ve muhabbet esnasında sosyal mesafeye de uyulmadığında bulaş riski çok artıyor. 


Koronavirüs bulaşıcılık özelliği çok yüksek bir virüs. Sosyal mesafe ve maske koruması olmadığında, öksürme, hapşırma, yüksek sesle gülme gibi durumlarda damlacık yoluyla diğer insanlara dakikalar içinde bulaşıyor. Gün içerisinde yapılan samimi sohbetler birkaç gün sonra geçmiş olsun temennilerine dönüşüyor, hatta yoğun bakıma veya mezarlığa kadar uzanabiliyor. Bu tür durumlar hastalığın tedavisi için uğraşan sağlık çalışanlarımızın emeğini de zayi ediyor. Kurallara uymamak hem kendimizin hem sevdiklerimizin ya da hiç tanımadığımız birisinin hayatına mal olabilir. 


Bunu aklımızdan hiç çıkarmayalım. Bu dönemde halkımızdan özellikle hanımefendilerden mümkün olduğu kadar toplu etkinliklerden uzak durmalarını rica ediyorum.” dedi.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Sağlık, Müdürü, Ergüney, Uyardı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı