reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
22 Ekim 2019 - Salı 17:26
 
İl Göç Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi
İl Göç Koordinasyon Kurulu Toplantısı, Vali Hüseyin Aksoy’un Başkanlığında gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
İl Göç Koordinasyon Kurulu Toplantısı Gerçekleştirildi

Karamürsel Alp Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya; Vali Yardımcısı Dursun Balaban, Kocaeli Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ercüment Çiftçi, Gebze Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nilay Coşgun, İl Emniyet Müdürü Veysal Tipioğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Osman Aslan, Kocaeli Büyükşehir Belediye Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu ve Kamu Kurum Müdürleri katıldı.

Vali Hüseyin Aksoy, toplantı öncesi yapmış olduğu konuşmada; “Değerli katılımcılar, İl Göç Koordinasyon kurulu toplantısına hepiniz hoş geldiniz. Güney sınırında Suriye’de yaşanan sorunlar nedeniyle ülkesini terk etmek zorunda kalan Suriyeli insanlar Türkiye’nin her bölgesinde olduğu gibi Kocaeli’nde de yaşamaya devam ediyor. Bugün itibariyle baktığımızda Kocaeli’de 56 bin 882 Suriye kökenli insan yaşamaktadır. Bugün toplantımızda mevcut durumu tekrar gözden geçirmek, yapılacak çalışmalarda kurumlar arasındaki koordinasyonu ve iş birliğini daha üst noktalara taşımak, bundan sonraki yol haritamızı ortaya koymak için bu toplantıyı gerçekleştiriyoruz. “ dedi. 

İl Göç İdaresi Müdürünün  konu ile ilgili gerçekleştirdiği sunumun ardından  ilimizde bulunan göçmenler ile ilgili koordinasyon gerektiren hususlar görüşülerek, değerlendirmeler yapıldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: İl, Göç, Koordinasyon, Kurulu, Toplantısı, Gerçekleştirildi,
Yorumlar
Haber Yazılımı