reklam
reklam
reklam
Haber
23 Ekim 2019 - Çarşamba 12:09
 
Hüseyin Üzülmez, Her Şey Çok Güzel Başlamıştı Ama...
Kocaeli’nin kanalı Kocaeli TV ekranlarında her akşam 18:30’da yayınlanan Burak Turan’la Ana Haber Bülteni güncel, ilkeli ve güvenilir haberler ile kentin nabzını tutmaya devam ediyor. Kentin gündemini belirli süredir meşgul eden “Kocaelispor’un Yeni Teknik Direktörü Kim Olacak?” sorusu birçok kez olduğu gibi yine ve yeniden ilk kez Kocaeli TV ekranlarında yanıt buldu.
SPOR Haberi
Hüseyin Üzülmez, Her Şey Çok Güzel Başlamıştı Ama...

21 Ekim’de Kocaelispor Teknik Direktörü Engin Korukır’ın istifa ettiği duyrulmuş, yeni  teknik adam arayışlarına hemen başlanmış ve kamuoyunda sadece birkaç saat içerisinde Korukır’dan boşalan koltuğa alternatif birçok kulis ismi konuşulur olmuştu.  İstifanın ardından sadece saatler sonra 22 Ekim 2019 Çarşamba günü Genel Yayın Yönetmeni Burak Turan’la 18:30 Ana Haber Bülteni’nin canlı yayın konuğu Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez oldu. Üzülmez Genel Yayın Yönetmeni Burak Turan’ın sorularını canlı yayında yanıtladı.

 

Burak Turan’ın “Dün Engin Bey’le yollar ayrıldı. İyi gelen sonuçlar, tekrar takımında taraftarında inanması, borcun kapanması gibi çok güzel şeyler var ortada ve bu güzel şeylere devam edecek güzel bir isim arıyor Kocaelispor taraftarı, Kocaeli kamuoyu, bu hususta neler söylemek istersiniz?” sorusu üzerine Kocaelispor Başkanı Hüseyin Üzülmez’in yaptığı açıklama ise şöyle;

 

“HER ŞEY ÇOK GÜZEL BAŞLAMIŞTI AMA...”

“ Evet, Engin Hoca’yla çok büyük ideallerde biraraya geldik. Hem Kocaelisporlu olması, Kocaelili olması, çok parlak bir kariyere sahip olması bu manada o dönemde kent kamuoyu ve taraftarlarımızın neredeyse ittifakla isminde birleşmesi bizim işimizi kolaylaştırdı ve Engin Hoca’yla başladık. Aslında her şey iyi de başlamıştı ama malesef futbolda böyle şeyler az karşılaşılan şeyler değil, çok sık da karşılaşılabiliyor. Bazen hedefler, idealler, yapılan transferler arzulanan sonuca doğru gitmiyor. Bu işin kuralında da böyle olduğu zaman camianın istediği ilk etapta hocalarda bu durum. Malesef durum böyle yani, futbolun yazılı olmayan kuralı da bu  ve bu kural işledi. Son derece nezaket içerisinde hocamızla anlaşarak yollarımızı ayırdık ve bu işin yürümeyeceği ortak karar verildi.”

 

3-4 İSİM MASADA

“Şimdi bu ideallerimizle örtüşecek artık yeni bir hoca bulmamız gerekiyor. Yani tek hedefimiz bu. Bu ligi bilecek, bu ligte takımları tanıyacak ama en önemlisi de Kocaelispor’un hedefleriyle hedefi örtüşecek ve idealist bir hoca arayışındayız. İnanılmaz bir talep var Kocaelispor çok büyük bir marka. Neredeyse heryerden kendi adına bir başkasının adına arayan insanlar var. Bizde seçici olmaya gayret ediyoruz, inşallah hata yapmayız .Taraftarımızın kabulleneceği, camiamızın kabulleneceği ama en önemlisi de hedeflerimizin örtüşeceği bir hocayı kısa süre içerisinde bulacağız. Yüzlerce isim geldi bize ama bu 3-4 isime düştü.”

 

YENİ TEKNİK ADAM BU HAFTA AÇIKLANACAK

Burak Turan’ın başkan Üzülmez’e “O 3-4 isim arasında kamuoyunda yapılan kulislerde İlhan Palut’tan, Galip Gündoğdu’dan Yılmaz Vural’a kadar birçok isim konuşuldu.” demesi üzerinde Üzülmez’in cevabı ise “Yok yok.” Oldu. Üzülmez konuşmasının devamında “Biz bu 3-4 ismi burada söylersek işin pazarıyla ilgili yanlış olur.Kulübümüzle ve camiamızla uyum sağlayacak hocayı 1-2 gün içinde açıklayacağız.” Dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hüseyin, Üzülmez,, Her, Şey, Çok, Güzel, Başlamıştı, Ama...,
Yorumlar
Haber Yazılımı