reklam
reklam
reklam
Haber
15 Nisan 2019 - Pazartesi 15:34
 
Hürriyet İzmit'te Resmen Göreve Başladı
31 Mart yerel seçimlerinden İzmit Belediye Başkanı olarak çıkan Millet ittifakı CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet görevi seçimden tam 2 hafta sonra aldı. Binlerce vatandaşın katıldığı devir teslim töreninde Hürriyet görevi Dr. Nevzat Doğan'dan devraldı...
SİYASET Haberi
Hürriyet  İzmit'te Resmen Göreve Başladı

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet Görevi Devraldı.

31 Mart yerel seçimlerinden İzmit Belediye Başkanı olarak çıkan Millet ittifakı CHP İzmit Belediye Başkan Adayı Fatma Kaplan Hürriyet görevi seçimden tam 2 hafta sonra aldı. Büyük bir kalabalıkla adliyeden mazbatasını alan Hürriyet devir teslim töreni için İzmit Belediyesi önünde kurulan alana geçti.

Belsa önünde kurulan alanı birçok vatandaş İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in devir teslim törenine katıldı.

Coşkulu kalabalığın sloganları eşliğinde alanda kurulan dev ekrandan makamdan canlı yayın yapıldı. İzmit’in Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet görevi Dr. Nevzat Doğan’dan devraldı.

Daha sonra tören alanına inen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay, İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız, sahneye gelerek vatandaşları selamladı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından hoca eşliğinde dualar edildi.

Duaların ardından törende ilk olarak konuşan İYİ Parti Kocaeli İl Başkanı Şanbaz Yıldız “ Martın sonu bahar dedik ve sizler baharı İzmit’e getirdiniz. Millet ittifakı olarak çıktığımız yolda bizler inandık sizler inandınız bundan sonra da İzmit Belediye Başkanımız Fatma Kaplan Hürriyet Hanım’ın

yürekten çalışacağına inanıyorum.

 

SARIBAY TÜRK BAYRAĞI ROZETİ TAKTI VE EKLEDİ: PARTİZANLIK YOK!

CHP Kocaeli İl Başkanı Cengiz Sarıbay “ Değerli İzmitliler, yola çıkarken şeffaf belediye dedik, partizanlık yok dedik. Bende bunun için başkanıma parti rozeti değil Türk bayrağı takmak istiyorum “ dedi. Sarıbay konuşmasının sonunda Hürriyet’e Türk Bayrağı rozeti taktı.

 

GÜRSEL EROL: FATMA BAŞKANIMI VE SİZLERİ TEBRİK EDİYORUM

CHP Elazığ Milletvekili ve Grup Sözcüsü Gürsel Erol “ Fatma başkanıma başarılar diliyorum. İzmit’i de Fatma hanım gibi birini başkan seçtikleri için tebrik ediyorum” dedi.

 

AKAR: 5 YIL SONRA HERKES FATMA KAPLAN HÜRRİYET’İ VE İZMİT’İ KONUŞACAK!

Haydar Akar “ Çok değerli İzmitliler seçim kampanyası başladığında size seslenirken şunu diyordum. İzmitliler istedi bizlerde aday yaptık. İzmit görevini yerine getirdi. 31 Mart akşamı demokratik bir şekilde Belsa’ya gireceğiz dedik ve girdik. Biz tarihte çok büyük belediye başkanları yetiştirdik Leyla Atakan, Erol Köse, Sefa Sirmen, Bir yıldız daha yaratıyoruz o da Fatma Kaplan Hürriyet. 5 yıl sonra herkes Fatma Kaplan Hürriyet’i ve İzmit’i konuşacak “ ifadelerini kullandı

 

HÜRRİYET: SİZİN DESTEKLERİNİZLE BUGÜN GİRİLMEZ DENİLENE GİRDİK “

Törende ilk olarak konuşan İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet; “ Hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Yüreğinize desteğinize sağlık. Hepimiz için çok güzel onurlu bir gün. Geçilmez denileni geçtik girilmez denilene girdik. Şükürler olsun kimsenin yüzünü kara çıkarmasın. Bugün çok heyecanlıyım herkesten daha çok heyecanlıyım ama inanın 15 yıl sonra bu umutlara derman olmak bu kadar insanın umudunu boşa çıkarmamış olmak benim için onurdur şereftir bu yolda bizlere destek olan İzmitlilere herkese çok ama çok teşekkür ediyorum. İnanarak yola çıktık ve devam ettik başardık. İnanın bana bu seçimi biz kazanacağız ne olursa olsun bu inancın sonu zafer olacak demiştim ve zafer gerçekleşti. Sizin vermiş olduğunuz desteklerle girilmez denilene bugün birazdan gireceğiz. ” dedi.

 

HÜRRİYET SEÇİM SÜRECİNDEKİ DESTEKLERİ İÇİN TEŞEKKÜR ETTİ

Hürriyet açıklamalarının devamında seçim sürecinde teşkilatlara, destek veren milletvekilleri, eski belediye başkanları ve millet ittifakının kurmaylarına teşekkür etti

 

HÜRRİYET:BU KAPI DOĞAN’A SİBEL GÖNÜL’E AK PARTİLİLERE’DE AÇIK OLACAK

Hürriyet son olarak “ Başında ne söylediysek sözlerimizi tutucaz. Kimseye sataşmadık kimseyle uğraşmadık. Biz kapılarımızı kimseye kapatmayacağız. Belsa’nın kapıları bütün Kocaeli’ye açık olacak. Bu belediye herkesin belediyesi olacak asla ayırmayacağız. Kutuplaştırmayacağız. Bunu siyasi bir nispet olsun diye demiyorum. Bu kapı Nevzat Doğan’a da açık olacak Sibel Gönül’e de açık olacak. Ak Partili kardeşlerime de açık olacak “ ifadelerini kullandı

 

BARIŞIN SEMBOLÜ GÜVERCİNLERİ UÇURDULAR

Hürriyet ve protokol daha sonra barışın sembolü güvercinleri uçurdu.


MAKAMDAN İLK AÇIKLAMAYI GERÇEKLEŞTİRDİ

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet törenin ardından makama açıklamalarda bulundu.

Hürriyet;” Herkes için heyecanlı onurlu bir gün. Öncelikle bütün İzmit halkına teşekkür ediyorum. Bizlere olan inancından güvencinden dolayı. Bizde asla partizanlık yapmadan herkese hizmet etmek hepimizin sorumluluğu olacak. Görevin ağırlığının farkındayız. Herkesin başkanı olacağız. Şimdi artık önümüze bakacağız. Halkımıza yapacağımız güzel işlerle İzmit’i cazibe merkezi haline getirmek adına çalışacağız. Milletin bizlere verdiği yetkiyi güzel hizmetler için kullanacağız. Projelerimize çınar adını verdik 90 yıllık çınarlar gibi İzmit'te iz bırakmak istiyoruz “ ifadelerine yer verdi .

 

 

Kaynak: (KHM) - Kocaeli TV Haber Merkezi Editör:
Etiketler: Hürriyet, , İzmit'te, Resmen, Göreve, Başladı,
Yorumlar
Haber Yazılımı