ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
22 Eylül 2021 - Çarşamba 17:10
 
Hürriyet'e: İzmit'in imkanlarını, İzmit'in çocuklarına geri verin
AK Parti Grup Başkanı Muharrem Tutuş, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e "Bir samimiyet testi olarak, Fatma hanımı bu yanlıştan geri dönmeye davet ediyorum. İzmit'in imkanlarını, İzmit'in çocuklarına geri verin." dedi.
GÜNDEM Haberi
Hürriyet'e: İzmit'in imkanlarını, İzmit'in çocuklarına geri verin

Okulların yüz yüze eğitime geçmesi ile beraber öğrenciler yurtlara yerleşmeye devam ediyor. Yurt kapasitesinin yetersizliği gerekçesi ile   İzmit Cumhuriyet Parkı'nda öğrenciler  eylem başlattı. Sosyal medyada paylaşılan fotoğraflar üzerine   Kocaeli Valisi Seddar Yavuz'da konuyla ilgili  "Gençlerin hiç birinin yurt talebi olmadığı tespit edilmiştir." dedi. İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet ise Vadi İzmit'te satılmayan evlerin öğrencilere tahsis edileceğini açıklamıştı. Açıklamalar sonrası  AK Parti Grup Başkanı Muharrem Tutuş konuyla ilgili açıklama yaptı. Açıklamada İzmit'in imkanlarını İzmit'in çocuklarına geri verin diyen Tutuş şu ifadeleri kullandı:

 

"KÖTÜ BİR OYUN SERGİLENMEKTEDİR"

 

"Bu kentin huzur ve sükunetini bozmayın.

İzmit'in imkanlarını, İzmit'in çocuklarına geri verin...

Sn.Valimizin açıklamalarından da anlaşılacağı üzere, kentimizde daha önce de denenmiş ve tekrar çalışılmış kötü bir oyun sergilenmektedir.

Fakat esas acı olan, bu oyunun içinde yer alan İzmit belediye başkanı;

Önceki dönemlerden bu yana, yeni  eğitim-öğretim yılına kadar, maddi imkanları yetersiz İzmit'li ailelere verilen, çocuk başı 150TL olan kırtasiye ve giyim yardımlarını, hem 100 TL'ye düşürmüş hem de çocuk başına yapılan yardımları iptal etmiştir.

 

 

"FATMA HANIMI YANLIŞTAN GERİ DÖNMEYE DAVET EDİYORUM"

Yani özetle;

Bu eğitim-öğretim döneminde, İzmit Belediye başkanı tarafından, üç çocuklu bir aileye verilen 450TL'lik destek, 100TL'ye düşürülmüştür.

Bir samimiyet testi olarak, Fatma hanımı bu yanlıştan geri dönmeye davet ediyorum.

İzmit'in imkanlarını, İzmit'in çocuklarına geri verin. İlimizle irtibatı bile olmayan, kim oldukları bilinmeyen kişilere değil..."

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hürriyet'e:, İzmit'in, imkanlarını,, İzmit'in, çocuklarına, geri, verin,
Yorumlar
Haber Yazılımı