ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
22 Mart 2019 - Cuma 11:17
 
Hülya Aksoy Sağlık Seminerlerine Devam Etti
Valimiz Sayın Hüseyin Aksoy’un eşi Sayın Hülya Aksoy, İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen “Kocaeli Valiliği Kadın Sağlığı Eğitim Projesi” kapsamında İzmit Özel Konak Hastanesi Kadın Personeliyle bir araya geldi.
SAĞLIK Haberi
Hülya Aksoy Sağlık Seminerlerine Devam Etti

Sayın Hülya Aksoy, İzmit Özel Konak Hastanesi Yönetim Kurulu Başkanı Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Kazım Gündoğdu, Hastane Başhekimi Dr. Özlem Bilgin, İdari Direktör Özlem Altıntaş Kuyruklu, Yönetim Kurulu Üyesi Sevgi Gündoğdu tarafından kapıda karşılandı. 
 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan programda, Sayın Hülya Aksoy’un yapmış olduğu konuşmalarında; “Değerli katılımcılar hepiniz projemize hoş geldiniz. Öncelikle Konak Hastanesine Projemize vermiş olduğu desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Valilik olarak Kadın Sağlığı Eğitim Projesi başlattık ve bugün de sizlerle paylaşmak üzere buradayız.  Burada dinlediklerinizi hepiniz çok iyi biliyorsunuz ama bazı şeyleri bilmek yetmiyor uygulamak da gerekiyor. Biz kadınlar kendimizi ihmal ederiz, ailemiz gibi bir takım önceliklerimiz vardır. Ama kadın sağlıklı olacak ki bunları çok daha rahat bir şekilde yapabilsin. Lütfen kendinizi ihmal etmeyin. Hepinize sağlıklı mutlu günler diliyorum.” diyen Sayın Hülya Aksoy, tüm katılımcılara teşekkür etti.
 
Daha sonra, İl Sağlık Müdürlüğü Halk Sağlığı Hizmetleri Başkan Yardımcısı Dr. İnci Sobi tarafından kadınlarımıza, meme kanseri, kendi kendine meme muayenesi, rahim ağzı kanseri, kalın bağırsak kanserleri, kadın üreme sağlığı, cinsel yolla bulaşan hastalıklar, normal doğum, anne sütü ve emzirmenin önemi, menopoz, sağlıklı beslenme, fiziksel aktivite, obeziteden korunma ve diyabet, organ bağışının önemi, 6284 sayılı Kanun ve kadına yönelik şiddet, sigara, uyuşturucu ve teknoloji bağımlılığının zararları konularında eğitim verildi. Kendi kendine meme muayenesini anlatan video gösterimi yapılarak, bilgilendirici el broşürleri dağıtıldı ve katılımcılardan gelen soruların cevaplandırılması ile sona erdi.

Programın ardından İzmit Özel Konak Hastanesi Başhekimi Dr. Özlem Bilgin günün anısına Sayın Hülya Aksoy’a çiçek takdim etti.       
Kaynak: Editör:
Etiketler: Hülya, Aksoy, Sağlık, Seminerlerine, Devam, Etti,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı