reklam
reklam
Haber
18 Kasım 2020 - Çarşamba 11:12
 
Hazır Olun! Kocaeli'de Ulaşıma Zam Geliyor
Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası tarafından talep edilen yüzde 25 oranındaki zam, UKOME toplantısında gündemine gelecek. Zam teklifi kabul edilirse 3 lira olan taşıma ücreti 3,5 TL olacak.
GÜNDEM Haberi
Hazır Olun! Kocaeli'de Ulaşıma Zam Geliyor

Kocaeli Minibüsçüler ve Otobüsçüler Odası Başkanı Mustafa Kurt, yapılan zammı eksik bulduklarını belirtti. Vatandaşların kendilerine kızdığını ancak bu konuda kendilerine de anlayış gösterilmesini isteyen Kurt, şöyle devam etti: ”Bizim zam beklentimiz 3 lira 75 kuruş ya da 4 liraydı. Ancak beklentimizin altında geldi. Bizler pandemiden bu yana evimize ekmek götüremez hale geldik. Bize gösterilen tepki yapılan diğer zamlara gösterilmiyor. Markete gidip alışveriş yapamıyoruz. Her şey çok pahalı. Geçinmek çok zor. Bu zorluk karşısında bize değil geçinemez hale gelişimize tepki gösterilsin. Biz 6 ay önce zam istedik. 6 aylık süreçte çok mağdur olduk. Verilen zam bizim mağduriyetimizi ortadan kaldırmıyor. Zamda kısa ve uzun mesafe ayarlaması yapılsaydı insanlar daha az sıkıntı yaşardı. Ancak kısa ve uzun mesafelerin ayarlanmaması yapılan zammın en kısa mesafeye yansıması insanları rahatsız ediyor. İzmit’e kısa zaman sonra indi bindi ayarlaması yapılacak. İndi-bindi ayarlamasını en çok biz istiyoruz. Çünkü bu yolculuk sayısını da artıracaktır” dedi

 

Eğer zam talebi kabul edilirse şehir içi ulaşım ücreti 3 liradan 3 lira 50 kuruşa çıkartılacak. Öğrenci ücretlerine Büyükşehir Belediyesi katkı vermeye devam edecek. Yeni zam ile öğrenciden 1 lira 75 kuruş belediyeden ise 50 kuruş alınacak. İndirimlilerin ücretleri ise 2 lira 25 kuruştan 2 lira 50 kuruşa çıkartıldı. 

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hazır, Olun!, Kocaeli'de, Ulaşıma, Zam, Geliyor,
Yorumlar
Haber Yazılımı