ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
06 Kasım 2020 - Cuma 11:19
 
Hastane Yanlış Korona Testi Yaptı!
Akademi Hastanesi yanlış korona testi yapmasıyla ve hastayı mağdur etmesiyle gündemde...
GÜNDEM Haberi
Hastane Yanlış Korona Testi Yaptı!

1 yıldır hayatı olumsuz etkileyen koronavirüs salgını endişe ve korkuyla yaşamamıza neden olurken bir de hastanede mağdur ediyor.... Üstelik korona testi yaptıran vatandaşın test sonucunu yanlış çıkartıyor... İşte Akademi Hastanesi bunu yaptı... Akademi Hastanesi  yanlış korona testi yapmasıyla ve hastayı mağdur etmesiyle gündemde... 

 

Korona testi yanlış yapılan vatandaş durumunu işte böyle anlattı:

 

“31.10.2020 tarihinde halsizlik şikâyeti ile eşimi Akademi Hastanesi aciline götürdüm. Orada Covid testi yapmadan acilde bakılamayacağımızı ve Covid testi yapmalarının gerektiğini söylediler. Biz de 325 TL karşılığında bu hızlı test dedikleri işlemi gerçekleştirdik. Sonucumuz 66 ile pozitif çıktı ve bize bir test daha yapıp bunu da halk sağlık merkezine göndereceklerini söyleyip evimizde karantinada kalmamızı söyleyip gönderdiler.

Kendimizi karantinaya aldık ve evimizde beklemeye başladık. Üzerinden 5 gün geçti ve test sonucumuzun yanlış alınan örnek gereği yetersiz çıktığını öğrendik. Tekrardan tekrardan test yaptırmak için Başiskele filyasyon ekibine başvurduk. Yine evimizde karantinada beklemekteyiz.  Akademi Hastanesi bizden aldığı örneği 01.11.2020 tarihinde saat 15:30’da halk sağlık merkezine göndermiş. Hastane yetkililerini aradım ve yaptıkları işin yanlış olduğunu ve test için yatırdığım ücretin tarafıma geri ödenmesini istedim. Bana geri ödemeye yapmayacaklarını ve istediğim yere şikayette bulunabileceğimi söylediler. Sizden ricam bu söylediklerim Kocaeli halkına duyurmanızı ve Akademi hastanesine güvenmemelerini sağlamanızdır."

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hastane, Yanlış, Korona, Testi, Yaptı!,
Yorumlar
Haber Yazılımı