reklam
reklam
reklam
Haber
19 Aralık 2018 - Çarşamba 12:30
 
Hane Halkları En Fazla Payı Konut ve Kira Harcamasına Ayırdı
TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) Bölgesi en fazla Konut ve kira harcamasına en yüksek pay ayırdı.
YAŞAM Haberi
Hane Halkları En Fazla Payı Konut ve Kira Harcamasına Ayırdı

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre,Hanehalkı Bütçe Araştırması’nın 2015, 2016 ve 2017 yıllarına ait verilerinin birleştirilmiş sonuçlarına göre; toplam tüketim harcamalarının büyük bölümünü konut ve kira, gıda ve alkolsüz içecekler ile ulaştırma harcamaları oluşturdu. TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) Bölgesi 21,4 oranıyla en fazla Konut ve kira harcamalarına pay ayırdı.

 

Konut ve kira harcamalarına en yüksek payı ayıran bölge 30,7 oranıyla TR1 İstanbul Bölgesi iken en düşük payı ayıran bölge 20,3 ile TRC3(Mardin, Batman,Şırnak, Siirt Bölgesi oldu.


Gıdaya en yüksek payı TRC3(Mardin, Batman, Şırnak, Siirt Bölgesi ayırdı


Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre,Tüketim harcamaları içinde gıda ve alkolsüz içecek harcaması payının en yüksek olduğu bölge 30,5 ile TRC3 (Mardin, Batman,Şırnak, Siirt ) Bölgesi iken, en düşük olduğu bölge 15,5 ile TR1 İstanbul Bölgesi oldu.TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) Bölgesi ise, 18,8 oranıyla gıda ve alkolsüz içecek harcaması pay ayırmıştır.

 

Ulaştırma harcamalarına TR6 Akdeniz Bölgesi en yüksek payı ayırdı


Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre,Ulaştırma harcamalarına en yüksek payı 22,8 oranıyla TR81(Zonguldak, Karabük, Bartın) Bölgesi ayırırken, en düşük payı ayıran bölge ise 10,4 ile TRB2 (Van,Muş,Bitlis,Hakkari) Bölgesi oldu. TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) Bölgesinin ayırdığı pay ise 21,1 oldu.


Eğitime ayrılan pay TR1 İstanbul Bölgesi’nde en yüksek oldu


Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre Tüketim harcamaları içinde eğitime 3,3 oranıyla en yüksek payı TR1 İstanbul Bölgesi ayırırken, TRA2(Ağrı,Kars,Iğdır, Ardahan) ile TRB2( Van,Muş, Bitlis, Hakkari) bölgeleri 0,7 ile en düşük payı ayıran bölgeler oldu. TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) Bölgesinin eğitime ayırdığı pay ise 2,1 oldu.


Sağlığa ayrılan pay TR22(Balıkesir, Çanakkale) Bölgesi’nde en yüksek oldu

 

Sağlık harcamalarına en yüksek payı 2,7 ile TR22 (Balıkesir, Çanakkale) Bölgesi, en düşük payı ise 1,1 ile TRB2(Van, Muş, Bitlis, Hakkari) Bölgesi ayırdı. TR42 (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu, Yalova) Bölgesinin Sağlığa ayırdığı pay ise 2,2 oldu.

 

 

  

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hane, Halkları, En, Fazla, Payı, Konut, ve, Kira, Harcamasına, Ayırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı