ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
01 Aralık 2018 - Cumartesi 16:28
 
‘’Hamlet’’ Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları, William Shakespeare’in en çok oynanan oyunlarının başında gelen Hamlet’i Kocaeli’nde ağırlıyor.
KÜLTÜR Haberi
‘’Hamlet’’ Kocaeli Şehir Tiyatroları’nda

İstanbul Devlet Tiyatrosu tarafından sahnelenen Hamlet oyunu, Kocaelili tiyatroseverlerle buluştu ve seyircinin büyük beğenisini topladı. Oyun içinde ustaca oyun yöneten, sergileyen, yaşayan, soytarıyla soytarı, saraylıyla saraylı, en akıllı kadar akıllı, kusursuz bir deli olabilecek kadar oyunculukla yoğrulmuş, öte yandan da bir oyuncunun nasıl olup da kılık, kimlik ve varlık değiştirdiğini kendi kendine soran kişi, Hamlet... Hamlet’in üslubu gibi kişiliği de sürekli değişim halindedir ve bu kez de sahnedeki tek başınalığıyla olayların hem içinde hem dışında, olayları hem yaşayan, hem anlatan kişi olarak çıkar karşımıza.

 

OYUNUN KADROSU


William Shakespeare’in en çok oynanan oyunlarının başında gelen Hamlet, aynı zamanda en çok konuşulan, en çok yazılan, en çok yorumlanan klasik bir eser ve her çağda irdelenen zorlu bir karakter olma özelliğini de sürdürüyor. William Shakespeare’in yazdığı ve Sabahattin Eyüboğlu’nun çevirdiği oyunu Işıl Kasapoğlu yönetiyor. Dekor ve Kostüm Tasarımı Hakan Dündar, Işık Tasarımı Cem Yılmazer üstleniyor. Yönetmen Yardımcılığını Bülent Emin Yarar yaparken, oyunun Dramaturgluğunu Zeynep Avcı yapıyor. Bülent Emin Yarar ise tek kişilik oyunda, karaktere hayat veriyor.

 

Yazan: William Shakespeare
Çeviren: Sabahattin Eyüboğlu
Rejisör: Işıl Kasapoğlu
Dekor & Kostüm Tasarımı: Hakan Dündar
Işık Tasarımı: Cem Yılmazer
Yönetmen Yardımcısı: Bülent Emin Yarar
Dramaturg: Zeynep Avcı
Asistanlar: Cansın Bezircilioğlu, Yasemin Taş

 

Oyuncu 

 

Bülent Emin Yarar

 

Orkestra


Flüt: Yasemin Taş 
Efektifler: Cansın Bezircilioğlu, Özge Özdemir

 

Sahne arkası


Sahne Amiri: Özgür Ayaz
Kondüvit: Seyfettin Akcan 
Işık Kumanda: Ozan Çelik
Dekor Sorumlusu: Oktay Uçar
Aksesuar Sorumlusu: Erdinç Aksoy
Erkek Terzi: Ünal Şatır

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: ‘’Hamlet’’, Kocaeli, Şehir, Tiyatroları’nda,
Yorumlar
Haber Yazılımı