ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
23 Kasım 2021 - Salı 11:15
 
Halkevi binası için tek firmalı ihale
Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı'nda yapılan Halkevi binasının restorasyon ihalesine Mavva Yapı Proje teklif verdi. 18 milyon 162 bin lira muhammen bedel olan proje için firma 18 milyon 444 bin lira teklif verdi.
GÜNDEM Haberi
Halkevi binası için tek firmalı ihale

Cumhuriyet tarihinin ilk dönemi mimari eserlerinden Kocaeli’nin simge binalarından biri olan Halkevi binasının restorasyon ihalesi valilik binasında bulunan Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığı'nda yapıldı. Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanı Emrah Çalış başkanlığında yapılan ihaleye bir firma teklif verdi. Muhammen bedeli 18 milyon 162 bin 386 lira olan restorasyon çalışması için ihalede tek istekli olan Mavva Yapı Proje 18 milyon 444 bin lira teklif verdi.

MUHAMMEN BEDELİN ÜSTÜNDE TEKLİF VERDİ

Kocaeli’nin simgesi haline gelen Halkevi binasının restorasyonu uzun yıllardır yapılmıyordu. Harabe görüntüsü olmaya başlayan bina için kent kamuoyunun yaptığı çalışmalar üzerine Vali Seddar Yavuz devreye girdi. Gebze Teknik Üniversitesi tarafından hazırlanan rapor ışığında restorasyon projesi hazırlandı. Hazırlanan proje ile yapılan ihaleye tek firma katıldı. Bir evrakı eksik olan ve muhammen bedelin üzerinde teklif veren firmaya ihalenin verilip verilmeyeceği henüz netlik kazanmadı. İhale komisyonunun değerlendirmesinden sonra kararı valilik açıklayacak.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halkevi, binası, için, tek, firmalı, ihale,
Yorumlar
Haber Yazılımı