ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
11 Eylül 2021 - Cumartesi 12:36
 
Halıdereliler kazandı!
Gölcük Halıdere’deki taş ocağı krizi şimdilik tatlıya bağlandı. Firmanın faaliyetleri durduruldu
GÜNDEM Haberi
Halıdereliler kazandı!

Gölcük Halıdere’deki taş ocağı krizi şimdilik tatlıya bağlandı. Firmanın faaliyetleri durduruldu

AS ELMASLAR MADENCİLİK

Halıdere Mahallesinde faaliyet gösteren AS Elmaslar Madenciliğe ait taş ocağı bundan yaklaşık 3 yıl önce kapatılmıştı. Ancak firma yaptığı başvurular neticesinde yeniden taş ocağını faaliyete aldı. Yaklaşık 2 hafta önce çalışmaya başlayan taş ocağı bu kez Halıdereli vatandaşların direnişiyle karşılaştı

TEPKİ GÖSTERDİLER

Taş ocağının yeniden faaliyete geçtiğini gören Halıdereliler defalarca eylem yaptı. Haklarını savunan Halıdereli vatandaşlara gerek kent yönetimi gerekse de muhalefet destek gösterdi. Nihayetinde Halıdereli vatandaşların tepkisi yerini buldu ve taş ocağının faaliyetleri yeniden durduruldu.

Halıdere taşocağı krizine Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü son noktayı koydu. Kocaeli Valiliği yatırım  İzleme Koordinasyonu Başkanlığı, İl Çevre Müdürlüğü, Büyükşehir Belediyesi,  Çevre Daire Başkanlığı'ndan oluşan komisyon tarafından Halıdere’deki taş ocağıyla ilgili rapor hazırlandı.

Halıdereli vatandaşların da hazırladıkları itiraz dilekçeleri Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğüne gönderildi. Bölgede taş ocağı sebebiyle yaşanan ciddi heyelan riski de göz önüne alındı ve taş ocağının faaliyetlerinin durdurulması kararına varıldı. Resmi yazı valiliğe geldi ve Halıdereliler rahat bir nefes aldı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Halıdereliler, kazandı!, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı