ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
27 Nisan 2021 - Salı 09:05
 
Hakkımızı helal etmiyoruz
İKM’den tam kapanma tepkisi: “Hakkımızı helal etmiyoruz” 17 günlük tam kapanma sürecine isyan eden İKM Başkanı Murat Öztürk, “Hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.
GÜNDEM Haberi
Hakkımızı helal etmiyoruz

İKM’den tam kapanma tepkisi: “Hakkımızı helal etmiyoruz” 17 günlük tam kapanma sürecine isyan eden İKM Başkanı Murat Öztürk, “Hakkımızı helal etmiyoruz” dedi.Korona sürecinde artan vaka ve vefat sayısının ardından Türkiye, Ramazan başlangıcı ile beraber kısmi kapanmaya girmişti. Yaklaşık 2 haftadır uygulanan kısmi kapanma ile birlikte vaka ve vefat sayılarında gözle görülür bir düşüş yaşandı. Ancak vaka sayısının halen 30 binli seviyelerde olması, vefat sayısının da 300'lü rakamlarda seyretmesi tam kapanma sürecini getirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, tüm ülkede geçerli olmak üzere, 29 Nisan 19.00'dan 17 Mayıs 05.00'a kadar sürecek tam kapanmanın uygulanacağını belirtti. Tam kapanma süreci durumu kritik olan esnafı daha da yaraladı.

DURUMA İSYAN ETTİ

İzmit Kent Merkezi Ticari Dayanışma Derneği (İKM) Başkanı Murat Öztürk tam kapanma sürecine isyan etti. Tam kapanma sürecinde esnafın maddi açıdan yara alacağını söyleyen Öztürk, “Esnafım kirasını nasıl ödeyecek? Sigortasını nasıl ödeyecek? Vergisini nasıl ödeyecek? Çekini nasıl ödeyecek? Kartlarını nasıl ödeyecek? Taksitlerini nasıl ödeyecek? Doğalgazını nasıl ödeyecek? Elektriğini nasıl ödeyecek? Evine nasıl ekmek götürecek? Hakkımızı helal etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Hakkımızı, helal, etmiyoruz,
Yorumlar
Haber Yazılımı