reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
27 Kasım 2019 - Çarşamba 13:58
 
Haftasonu Sağanak Yağış Geliyor! Sel Uyarısı Var
Kocaeli’de uzun süredir yağış olmaması nedeniyle barajlardaki doluluk oranı bir hayli azalırken vatandaşı kuraklık tedirginliği sardı. Pazartesi gecesi başlayan, dün ve bugün de süren yağışlar ise beklendiği kadar etkili olmadı. Peki ilerleyen günlerde hava nasıl olacak?
YAŞAM Haberi
Haftasonu Sağanak Yağış Geliyor! Sel Uyarısı Var

Kocaeli Meteoroloji Müdürlüğünden alınan hava tahmin raporuna göre Cuma günü itibariyle sağanak yağış kentte etkisini gösterecek.Ardından yağmur kuvvetini artıracak ve hafta başı itibariyle kenti terk edecek. Sıcaklık ise 14 dereceye kadar gerileyecek. Gece sıcaklıkları da 7 dereceye kadar düşecek.

29 Kasım Cuma günü yağış sağanak şeklinde geri dönecek. Sıcaklık en düşük 12, en yüksek 17 derece seviyesinde seyredecek.

30 Kasım Cumartesi günü yağmur şiddetini artırarak sürecek. Kuvvetli sağanak yağışın beklendiği cumartesi günü sıcaklık en düşük 11, en yüksek 17 derece olacak. Meteoroloji, sel ve su baskınlarına karşı uyardı.

Aralık ayı da yağmur ile başlayacak. Yağmur, 1 Aralık Pazar günü şiddetini azaltarak sürecek. Sıcaklıklarda ise hissedilir derecede bir düşüş olacak. En düşük sıcaklık 9, en yüksek sıcaklık 14 derece olarak hissedilecek.

2 Aralık Pazartesi günü itibariyle yağmur kenti terk edecek, yeni haftaya Kocaelililer, parçalı bulutlu ve güneşli bir havada girecek. Sıcaklık en düşük 7, en yüksek 14 derece seviyesinde seyredecek.

Orta vadeli tahminlere bakıldığında ise 3 Aralık Salı ve 4 Aralık Çarşamba günü de havanın yağışsız olması bekleniyor.

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Haftasonu, Sağanak, Yağış, Geliyor!, Sel, Uyarısı, Var, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı