ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
20 Ocak 2020 - Pazartesi 15:26
 
Güven Ve Huzur İçin Yeni Kararlar Alındı
Kocaeli Valiliği İl genelinde huzur ve güven ortamının korunmasına yönelik yeni kararlar alındığını ve bu kararların ne olduğuna dair genelge yayınladı.
GÜNDEM Haberi
Güven Ve Huzur İçin Yeni Kararlar Alındı

Kocaeli Valiliğin Yayımladığı Genelgede Şu Maddeler Yer Alıyor:

1. Hurda ve atık malzeme toplama faaliyetinde bulunacak şahıslar İlçe Belediye Zabıta Müdürlüklerine başvurarak gerekli izni alacaklar, Zabıta Müdürlükleri tarafından izin verilen şahısların bilgileri kayıt altına alınarak İlçe Emniyet Müdürlükleri ile İlçe Jandarma Komutanlıkları ile güncel olarak paylaşılacaktır.

 

2. Şahıslar faaliyetlerini izin aldıkları ilçe sınırları içerisinde yürütecektir.

 

3. Faaliyet izni verilen şahıslara İlçe Belediye Başkanlıkları tarafından ücretsiz olarak yaka kartı ve uzaktan görünürlüğü arttıracak, tek tip ve renkte reflektörlü yelekler verilecek, yeleklerin ön ve arka kısmında numara ile ilçenin ismi bulunacak yine bu bilgiler İlçe Belediyelerince kayıt altına alınacaktır.

 

4. Şahıslar izin aldıkları ilçe sınırları içerisinde kendilerine verilen yelekleri giyerek verilen yaka kartlarını takarak faaliyette bulunacaklardır.

 

5. Yaka kartları ve yelekler adına düzenlenen kişiler dışında başkalarınca kullanılamayacak, kullananlar ve kullandıranlar hakkında idari işlem yapılacaktır.

 

6. Hurda ve atık kâğıt toplamak amacı ile faaliyet izni verilen şahıslar 01 Nisan ile 30 Eylül tarihleri arasında 08:00-20:00 saatleri arasında, 01 Ekim ile 31 Mart tarihleri arasında ise 08:00-18:00 saatleri arasında çalışacaklardır.

 

7. Hurda ve atık kâğıt toplamasına izin verilen şahıslar malzeme toplamak amacı ile çöp konteynırları içerisinden malzeme almak amacı ile çöpleri dağıtmayacak, çevre kirliliğine sebep olmayacaklardır.

 

8. Yukarıda belirtilen hususlara aykırı hareket ettiği tespit edilen şahıs veya tüzel kişiler hakkında uygulanan idari yaptırım kararları 24 saat içerisinde Zabıta Müdürlüklerine bildirilecektir.

 

9. Hakkında 3 (üç) kez idari işlem yapılan kişi veya kuruluşun faaliyetine son verilecek ve bir daha izin verilmeyecektir.

 

Genelgede bu yeni kararlara uymayacak olanlara uygulanacak olan yaptırımları da açıklandı:

 

Kocaeli İli Mülki Sınırları dâhilinde İl/İlçe Emniyet Müdürlükleri, İl/İlçe Jandarma Komutanlıkları ve Büyükşehir Zabıta Daire Başkanlığı veya İlçe Belediye Zabıta Müdürlükleri tarafından gerekli denetim ve kontroller yapılacak, genelgeye aykırı hareket edenler hakkında diğer kanunlardaki cezai müeyyideler saklı kalmak şartıyla, 5326 Sayılı Kabahatler Kanununun 32. Maddesi uyarınca idari para cezası uygulanacaktır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, haber, valilik, yeni, kararlar, genelge, huzur, güvenlik, asayiş
Yorumlar
Haber Yazılımı