ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
13 Ocak 2021 - Çarşamba 10:02
 
Güney'den Hürriyet'e: O makam ağlama duvarı değil
Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, partiyi "Benim bir senemi yediler" diyerek eleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e yüklendi.
SİYASET Haberi
Güney'den Hürriyet'e: O makam ağlama duvarı değil

Ak Parti İzmit İlçe Başkanı Ali Güney, partiyi eleştiren İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet'e verdi veriştirdi. İşte o açıklama: "AK Parti döneminde İzmit Kapanca Sokak’ta restore edilen ve Türkiye’ye örnek olan tarihi evler sayesinde televizyona çıkma fırsatı yakalayan Fatma Hanım, teşekkür edeceği yerde yine partimize saldırmış. Benim bir senemi yediler diyerek, AK Parti’ye saldırmasının asıl nedeninin gündemde kalma çabası olduğunu artık biliyoruz. Ortada anlatabileceği ne iş, ne icraat olmayınca mağdur edebiyatına sığınıyor. Fatma Hanım’ın yeni açtığı Veterinerlik Müdürlüğü eliyle yaşanan köpek katliamından, bir yıldır başlayamadığı Fethiye Caddesi Projesine kadar söyleyecek çok şeyimiz var. Örneğin;
-Cedit Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesini yapmak istediniz de, biz mi elinizden aldık?
-İdari kadrolarınızı istediğiniz gibi oluştururken biz mi müdahale ettik?
-KHK’lı işçi kardeşlerimize söz verdiğiniz ilave ücreti verdiniz de biz mi olmaz dedik?
-Partizanca işçi kıyımları yapıp, mahkeme kararıyla geri dönen çalışanlara tazminat ödeyerek belediyeyi biz mi zarara uğrattık?
-Belediyenin en önemli ve asli işlerini yapan birimleri Fen İşleri ile Park Bahçeler Müdürlüğü bütçelerini biz mi azaltıp, keyfi harcamaların yapıldığı Özel Kalem Müdürlüğü’ne aktardık?
-Asli işler dururken içlerinde TERÖR destekçileri dahil, konserlere, reklamlara beyhude paraları biz mi harcadık?
-Emekli evlerini biz mi kapattık? 
-Muhtarlarımıza hizmet desteği ve personel desteği sağladınız da biz mi olmaz dedik? 
-Altyapı çalışması olmadan sırf reklam uğruna teleferik projesini gündem yaparak 6 ay komisyonları boşuna meşgul edip, sonuçta koca bir hiç ortamını biz mi sağladık?
-Süslü mesajlarla kamuoyunu yanıltıp, belediyenin bütçesini havaya biz mi saçtık?
-İzmit’i, İstanbul’un ilçesi yapmaya biz mi çalıştık?
-HAYIR, tam tersine Meclis’e gelen her önergenin 97’sine evet diyerek, diğer ilçelerdeki partili meclis üyelerinizden daha pozitif bir yaklaşım sergiledik.
-Evet çok bağırıp, haykırdığınız günler oldu. Ama hepsi AK Partili Meclis Üyelerimizin sesini bastırmak, konuşma hakkı tanımamak içindi. Daha sıralanacak çok şey var. Özetlemek gerekirse, o makam ağlama duvarı değildir. İş yapma, çalışma, üretme yeridir. Bahane üreterek iki yıl geçti. Anlaşılan 3 yılı daha böyle doldurma peşindesiniz. Vah ki, ne vah! Bu arada, “Anamdan emdiğim süt, burnumdan geldi” diyerek kendi tiyatrosunu oynayan Fatma Hanım’a hazır süt demişken, halk süt işinin ne olduğunu da sormak isteriz. Bırakın üstüne yeni şeyler koymayı, iptal ettiğiniz İzmit Kart nedeniyle ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları süt içiyordu, asıl onu kestiniz."
Kaynak: Editör:
Etiketler: Güney'den, Hürriyet'e:, O, makam, ağlama, duvarı, değil,
Yorumlar
Haber Yazılımı