reklam
reklam
Haber
05 Mayıs 2019 - Pazar 18:40
 
Gözler AK Parti Genel Merkezi'nde
Ankara’dan gelen talimat üzerine AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, geçtiğimiz Cuma günü görevinden istifa etti. Yeni il başkanının belirlenmesi için teşkilatın kanaat önderleriyle istişareler yapan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse ve 6 kişilik ekip, görüşmelerini tamamladı. Heyet, ilçe başkanları, mevcut belediye başkanlarının görüşlerini aldı. Heyet, son olarak Sibel Gönül, Ali Korkmaz, Halit Çokan, Mehmet Ellibeş ve Şahin Talus ile görüştü.
SİYASET Haberi
Gözler AK Parti Genel Merkezi'nde

Ankara’dan gelen talimat üzerine AK Parti İl Başkanı Abdullah Eryarsoy, geçtiğimiz Cuma günü görevinden istifa etti. Bu istifanın ardından Kocaeli’ye  gelen Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Marmara Bölge Koordinatörü Mustafa Köse, 49 kişilik il yönetim kurulu üyeleriyle yaptığı görüşmenin ardından istifalarını istedi. İl yönetiminin tamamı görevlerinden ayrıldı.

İstifa eden 49 kişilik il yönetimi, il kadın ve gençlik kolları, ilçe başkanları, ilçe kadın kolları ve gençlik kolları başkanları ve büyükşehir meclis üyeleri parti binasına gelerek en fazla üç ismin yazdığı kağıtları sandığa attı. Milletvekillerinden de görüşleri alındı. Konuşulanlara göre sandıktan çıkan sonuçlarda Gölcük eski Belediye Başkanı Mehmet Ellibeş ismi de sıkça yazıldı. Ellibeş, 3 dönemini tamamlayarak 31 Mart Yerel Seçimlerinde aday adayı olmamıştı.

Yeni il başkanının belirlenmesi için teşkilatın kanaat önderleriyle istişareler yapan Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Köse ve 6 kişilik ekip, görüşmelerini tamamladı. Heyet, ilçe başkanları, mevcut belediye başkanlarının görüşlerini aldı. Heyet, son olarak Sibel Gönül, Ali Korkmaz, Halit Çokan, Mehmet Ellibeş ve Şahin Talus ile görüştü.

Görüşme ve istişarelerini tamamlayan AK Parti Heyeti,  Ankara’ya döndü. AK Parti’de gözler şimdilik Ankara’ya çevrildi.  AK Parti’de kim il başkanı olacak merak ediliyor.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gözler, AK, Parti, Genel, Merkezi'nde,
Yorumlar
Haber Yazılımı