reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
16 Temmuz 2019 - Salı 10:16
 
Gölcük’te Vatan Nöbeti
15 Temmuz hain darbe girişiminin 3. seneyi devriyesinde Gölcük Kaymakamlığı ve Gölcük Belediyesi birlikteliğinde düzenlenen programda tüm şehitlerimiz ve 251 demokrasi şehidimiz anlamlı bir etkinlikle anıldı.
SİYASET Haberi
Gölcük’te Vatan Nöbeti

BÜYÜK İLGİ

15 Temmuz Şehitleri Anma Demokrasi ve Milli Birlik Günü münasebetiyle Anıtparkta düzenlenen programda darbe akşamı ve sonrasında demokrasi nöbetlerinde olduğu gibi vatan nöbetinin devam ettiği gözlenirken Gölcüklüler çok büyük ilgi gösterdi.

ANITPARK HINCA HINÇ DOLDU

Anıtpark hınca hınç dolarken Gölcük Kaymakamı Mustafa Irmak Gölcük Deniz Ana Üs ve Garnizon Komutanı Tuğamiral Yavuz Kılıç Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Eren Ulak İlçe Jandarma Komutanı Mahir Sarıdağ İlçe Emniyet Müdürü Selçuk Özdemir İlçe Müftüsü İlyas Öztel kamu kurum ve kuruluşlarının müdürleri siyasi parti ilçe başkanları ve yönetimleri sivil toplum kuruluşlarının başkanları da bu anlamlı programa katılım sağladı.

DÜŞMANLARIN SALDIRILARI ASLA BİTMEDİ

Saygı duruşu ve sonrasında hep bir ağızdan İstiklal Marşının okunduğu programda ilk olarak Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer halka seslendi ve şunları söyledi: Bu alanı 15 Temmuz akşamında ve akabinde 27 gün süren Demokrasi nöbetinde olduğu gibi aynı şevkle heyecanla doldurduğunuz için sizlere kalpten şükranlarımı sunuyorum. Bu toprakları 1071de Malazgirt Savaşından sonra atalarımız vatan haline getirdiler. O günden bugüne kadar düşmanların saldırıları asla bitmedi. Ancak Alparslanlar Kılıçarslanlar Fatih Sultan Mehmetler Mustafa Kemallerin önderliğinde bu millet topraklarımızı Allahın izniyle düşmanlara karşı hep savundu. Bu zamana kadar Haçlı Seferleri gibi bire bir yapılan saldırıların dışında ilk kez son 10 yıl da değişik saldırılara maruz kaldık. Şimdi bunları hatırlamanızı rica ediyorum. Türkiyenin güneyinde bir terör koridor oluşturulmaya çalışıldı. Hendek çatışmaları yaşandı Gezi olayları yaşandı 17-25i yaşandı ancak en vahim olanı 15 Temmuz hain darbe teşebbüsü yaşandı. Düşmanlar müstekbirler ve emperyalistler bir tek kurşunlarını atmaksızın maalesef ve maalesef kahraman ordumuzun ve bürokrasimizin içerisine sızarak hain bir darbe teşebbüsünde bulundular dedi.

PROGRAMDA BİRÇOK ETKİNLİK YER ALDI

Ardından 15 Temmuz programına katılan Gölcükspor Başkan Hüseyin Çardak ve Teknik Direktör Taner Gülleri ile birlikte sahneye geldi ve birlik beraberlik görüntüsü verdiler. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Mehteran Takımı Anıtparkı dolduran yüzlerce Gölcüklüye unutulmaz anlar yaşatan bir konser verdi. Sonrasında şiirler okundu ve Mürsel Paşa Türk Müziği Topluluğu sema gösteri eşliğinde tasavvuf müziği seslendirdi. Sırf Tiyatro Ekibi ise 15 Temmuzu anlatan Son destan adlı oyunu canlandırdı. Kuran Kerim Tilaveti sela okunması ve İlçe Müftüsü İlyas Öztelin tüm şehitlerimiz için dua etmesi sonrasında program son buldu.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük’te, Vatan, Nöbeti,
Yorumlar
Haber Yazılımı