reklam
reklam
Haber
28 Kasım 2019 - Perşembe 14:29
 
Gölcük'te Hasarlı Binalar Yıkılıyor - YORUM HABER
GÜNDEM Haberi
Gölcük'te Hasarlı Binalar Yıkılıyor - YORUM HABER

Gölcük ilçesinde orta hasarlı binaların yıkımına başlandı.

 Ekim ayı meclis toplantısında gerçekleştirdiğimiz röportajda Başkan Ali Yıldırım Sezer konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini vurgulamıştı.

Açıkcası biraz sarkabilecek bir konu olduğunu düşünmüş; itiraf etmeliyim ki  çalışmaların hızlı bir şekilde başlamayacağına inancım yüksekti. 

 Başkan Sezer ve ekibi hızlı çıktı. Ekim bitti, Kasım derken yıkım sürecine gelinmiş.

 Süreci takip etmeyenler için ifade ediyorum hemen başlayacağına inanmayacağınız bir çalışmayla ilgili gelen bir gelişme sizi yanıltıp üzmüyor eğer gerçekten niyetiniz iyiyse bende aynen şöyle oldu bu çalışmaların yapıldığına dair ekip arkadaşımız Gülcihan Bilgili'nin toparladığı bülten haberimizi seslendirirken ne kadar kıymetli olduğunu, perforesini okurken gerçekten tebessüm edişimle anlamış oldum. O röportajım gözümün önünden geçti.

Tabiki bu hususla ilgili sadece Başkan ve Ekibine değil tüm koltuklarıyla meclis üyelerinin de faydaları var özellikle CHP Meclis üyeleri bu konu hakkında Başkan Sezer ile meclis toplantısında yapmış olduğu temaslarda niyetini de çok güzel ifade etti. Olması gereken bir uzlaşı halinde sorunların üzerine eğildiler.

Sonuç; en kısa sürede masada yapılan tespitlerin ve planların ardından orta hasarlı binalar yıkılmaya başlandı.

Depreme karşı alınacak önlem çok değerliydi. Gölcük, Kocaeli’nin depremden en çok canı yanan ilçesi denilebilir.Bu bağlamda Gölcük ilçesinin belediye başkanı da personeli de bu noktada çok dikkatli olması gerekiyordu ki gereken itina gösterilmiş.

Gölcük Belediye Başkanı Sezer, ekibi ve meclis üyelerine  yeniden teşekkür edelim bu konuda hassasiyet gösterip öncelik alıp çalışma yaptıkları için.

Başkan Ali Yıldırım Sezer ile yaptığım röportajın ardından kendisinin ne kadar nazik ne kadar kelimelerini seçerek konuşan ve pozitif bir insan olduğunu zaten hissetmiş ve öğrenmiş olmuştum. Bende bir huy var röportaj yaptığım belediye başkanı olsun bir sanatçı olsun ya da kim olursa olsun sosyal medya hesaplarından bildirimlerini açarım çalışmalarını takip ederim bu noktada Sezer de bunlardan biriydi. Takipte olmaya devam ediyorum.  Bununla beraber belediyeyi ve Başkan Sezer’i de daha titiz ve daha yakından takip edeceğimi ifade etmek isterim.  Önünde uzun bir hizmet dönemi olan Başkan Sezer ve ekibi artık daha da “Gözüm üzerlerinde” diyebileceğim bir kadro… Diliyoruz ki ilçeye değer katarlar. Gözüm kulağım Gölcük’ten gelecek haberlerde…

Hakan KATIRCI 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük'te, Hasarlı, Binalar, Yıkılıyor, -, YORUM, HABER,
Yorumlar
Haber Yazılımı