reklam
Haber
04 Ocak 2019 - Cuma 09:27
 
Gölcük'te 1 Kişinin Öldüğü 4 Kişinin Yaralandığı Silahlı Çatışmada Keşif Yapılacak
11 şubat 2018’de Kocaeli’nin Gölcük ilçesi Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde çıkan silahlı çatışmada 1 kişi ölmüş 4 kişi ise yaralanmıştı. Olayla ilgili görülen duruşmada mahkeme heyeti olay yerinde keşif yapılmasına karar verdi.
ASAYİŞ Haberi
Gölcük'te 1 Kişinin Öldüğü 4 Kişinin Yaralandığı Silahlı Çatışmada Keşif Yapılacak

11 şubat 2018’de  Kocaeli’nin Gölcük ilçesi Amiral Sağlam Caddesi üzerinde bulunan bir iş yerinde çıkan silahlı çatışmada Serhan Ayaz hayatını kaybetmiş, 4 kişi ise yaralanmıştı. Olayın ardından Serhan Ayaz ile birlikte olay yerine gelen ağabeyi Erhan Ayaz, Murat Gökmen’i göğsünden vurduğu gerekçesi ile adam öldürmeye teşebbüs suçundan tutuklanırken, Serhan Ayaz’ı vurduğu iddia edilen Sedat Kandemir tutuklanmıştı. 

Olayla ilgili 7. Ağır ceza mahkemesince açılan davanın görülmesine devam edişdi. 
Davaya olayda hayatını kaybeden Serhan Ayaz’ın ağabeyi tutuklu sanık Erhan Ayaz, Serkan Ayaz’ı öldüğü iddia edilen Sedat Kandemir avukatları katıldı. Olayda yaralanan  İrfan Ayaz, Muhammet Kuş, Murat Gökmen, Müslüm Açıkdeniz, Özkan Ece müşteki olarak katılırken Cabir Aksoy duruşmaya katılmadı. 


GÖĞSÜNDEN VURULDU, TEKERLEKLİ SANDALYEYE MAHKUM KALDI 
Duruşma olay esnasında göğsünden vurulan ve tekerlekli sandalyeye mahkum olan müşteki Murat Gökmen, hakim karşısında verdiği ifadesinde Serhan Ayaz’ı kimin vurduğunu görmediğini söyledi. Murat Gökmen, olay anından Muhammet Kuş, Özkan Ece, İrfan Ayaz ile birlikteydim. Olay yerine önceden tanımadığım Erhan Ayaz gelerek ‘Vanlı müteahhit kim’ diye sordu. Daha sonra olay yerine gelen Sedat Kandemir Erhan Ayaz’a ‘kardeşin başını yakacak’ dedi. Erhan ‘benim için fark etmez ben herkese bela olurum’dedi. 1-2 dakika sonra Erhan’ın kardeşi Serhan Ayaz olay yerine geldi. Serhan Ayaz ve Sedat Kandemir arasında sözlü tartışma çıktı. O sırada Erhan belindeki tabancayı alarak dışarıya yöneldi. Bende arkasından çıkarak ‘dur ne yapıyorsun’dedim.  Önce silahı indirdi, sonra bana doğrultup 3 metre mesafeden hedef alıp göğüs bölgeme ateş etti. Ben yere doğru düştüm. Elimde yerden rast gele aldığım silah vardı. Ateş edip etmediğini bilmiyorum, arkadaşların sonrada yere doğru ateş ettiğimi bana söyleyerek” diyerek şikayetçi olduğunu söyledi. 

6 AY SONRA DUVARDA 5 KURŞUN İZİ GÖRDÜM
Olayda yaralanan iş yeri sahibi Özkan Ece  “ olay günü iş yerime Cabir Aksoy ve Serhan Ayaz  geldi. Sedat Kandemir ve Serhan Ayaz konuşurken, Erhan Ayaz araya girerek kardeşine gerekli her şeyi konuştuğunu, daha fazla konuşulacak bir şey kalmadığını söyledi ancak kardeşi Serhan Ayaz  ‘Ağabey sen bir dur’ diyerek Sedat Kandemir’in  omzuna vurur gibi bir hareketle sözlü tartışmaya girdiler. Bu esnada Erhan Ayaz belinden silah çıkardı. Namluyu ağzına verdi. Dışarı çıktı, peşinden Murat Gökmen gitti. Murat Gökmen’in elinde o sırada silah görmedim. Dışarıdan önce 2 el ardından 4 el silah sesi duydum. Silah sesinden sonra Erhan Ayaz kapıya gelip içeriye baktı. Köşeye saklandım. Ben gördüğümde Sedat Kandemir ve Serhan Ayaz ayakta güreş tutar pozisyonda ellerindeki silahı almak için mücadele ediyordu. Ben muhtemelen sanık Erhan Ayaz tarafından yaralandım. O sırada Erhan Ayaz’ın silahını bana doğru hedef aldığını gördüm ancak o sırada kaçtığım için ateş ettiği anı görmedim. Beni başkası da vurmuş olabilir. Olaydan 6 ay sonra dükkanı devrederken boşaltmaya gittiğimde duvardaki kirişin iç kısmında 5 kurşun izi gördüm. Olayları tekrar düşündüğümde Sedat Kandemir’ın elindeki silahla ateş ettiğini hatırladım. Bu olay boğuşmadan sonra oldu” dedi.  

SERHAN AYAZ’I TAKSİYLE HASTANEYE GÖTÜRDÜM
İfadelerin ardından duruşmada tanık olarak dinlenen Tanık M.Y.Ç, “Olay günü arkadaşım F.A ile olay yerine yakın bir parkta oturuyorduk. Silah seslerini duyunca olay yerine gittik. Murat Gökmen yerde yatıyordu. Elinde silah vardı, silahını bize doğru doğrulttu ama sonra kendisi yere devrildi. Bizde kaçtık ancak sonra geri geldik. Maktul Serhan Ayaz da  yerde yatıyordu. İlk gittiğimizde onu görmedim. Ben  Serhan Ayaz’a yardım etmek istedim ancak çevredekiler engel oldular. Serhan Ayaz’ı taksiyle hastaneye götürdüm.  Hastanede Serhat Kandemir  ile karşılaştım,  yanındaki kişiye ‘Silahı ver de vurayım’ dediğini duydum. Yanındaki şahıs bize gitmemizi yoksa bizimde başımızın ağrıyacağını söyledi. Olay yerinde 5 silah gördüm. Dükkanın içerisinde 2 silah vardı. İçeri de Özkan Ece’yi gördüm. Bu sırada Cabir Aksoy montunun önünü açarak dükkana girdi. Silahı ver diye bağırdı. Yaklaşık 2 dakika sonra dışarı çıktı. Ben o sırada dışardaydım” şeklinde konuştu.  

KEŞİF YAPILACAK
Avukatların savunmalarının ardından Mahkeme heyeti tanıkların dinlenmesi ve olay yerinde keşif yapılması gerekçesiyle mahkeme heyeti, duruşmayı 26 Mart 2019 tarihine erteleyerek sanıkların tutukluluk halinin devamına karar verdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük'te, 1, Kişinin, Öldüğü, 4, Kişinin, Yaralandığı, Silahlı, Çatışmada, Keşif, Yapılacak,
Yorumlar
Haber Yazılımı