reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
21 Şubat 2020 - Cuma 17:15
 
Gölcük Belediyesi İki Binayı Yıktı
Gölcük Belediyesi, ilçe genelinde orta hasarlı olup, güçlendirmesi ve onarımı yapılmayan ve de metruk olan binaların yıkımını gerçekleştirmeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi
Gölcük Belediyesi İki Binayı Yıktı

Hisareyn Merkez Mahallesi, Orhangazi Caddesi, No:139 adresinde bulunan, orta hasarlı olup, onarım ve güçlendirmesi yapılmayan 2 katlı binanın yıkımı gerçekleştirilmişti. Bugünde ekipler, Dumlupınar Mahallesi, 174.Sokak, No:5 adresinde bulunan, orta hasarlı olup, onarım ve güçlendirmesi yapılmayan 3 katlı binanın yıkımına başladı.

 

METRUK BİNA DA YIKILDI

 

Ayrıca da, orta hasarlı olup onarım ve güçlendirilmesi yapılmayan binaların yıkımını gerçekleştirmenin yanı sıra, vatandaşların can güvenliğini tehdit eden, sosyal riskler oluşturan ve kent estetiğini bozan metruk binaları da yıkmaya devam ediyor. Bu kapsamda; Donanma Mahallesi, Anafartalar Caddesi, No: 48 adresinde bulunan metruk bina, Gölcük Belediyesi Yapı Kontrol Müdürlüğü ve Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı. Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi Başkanı Kahraman Bulut ve Geçmiş Dönem Başkanı Tolga Ok da yıkım çalışmalarını yerinde incelediler. Bu yıkım ile birlikte 1 Nisan’dan bugüne ilçe genelinde 33 bina yıkılmış oldu.

 

“YIKIM ÇALIŞMALARI ARALIKSIZ DEVAM EDECEK”

 

Yıkım çalışmalarını takip eden Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “İlçemiz genelinde bulunan orta hasarlı ve metruk binaların yıkımını gerçekleştirmeye aralıksız devam ediyoruz. Dün Hisareyn’de 2 katlı, orta hasarlı binanın yıkımını yapmıştık. Bugünde; Dumlupınar Mahallesi, 174.Sokak, No:5 adresindeorta hasarlı olup, onarım ve güçlendirmesi yapılmayan 3 katlı binanın yıkımına başladık. Ayrıca da Donanma Mahallesi, Anafartalar Caddesi, No: 48 adresinde bulunan metruk binayı yıktık. Onarım ve güçlendirmesi yapılmayan orta hasarlı ve metruk binaların yıkım çalışmasına devam edecek” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gölcük, Belediyesi, İki, Binayı, Yıktı,
Yorumlar
Haber Yazılımı