reklam
reklam
Haber
23 Ocak 2020 - Perşembe 15:01
 
Gençlik Merkezi’nde Çalışmalar Devam Ediyor
Dumlupınar Mahallesi'ndeki 30 bin m2'lik alana inşa edilen Gençlik ve Spor Merkezi'nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceleyen Başkan Aygün, Gençlik ve Spor Merkezi’nin Derince için çok önemli bir kazanım olacağını ifade etti.
GÜNDEM Haberi
Gençlik Merkezi’nde Çalışmalar Devam Ediyor

Çocuklarımız Bizim Göz Bebeğimiz

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün 41 seçim vaadi arasında yer alan her mahalleye bir Gençlik Merkezi projesi ilçede hayat buluyor. Derince’de ilk olarak Dumlupınar Mahallesi’ndeki yaklaşık 30 bin m2'lik alana inşa edilen Gençlik ve Spor Merkezi’nde çalışmalar tüm hızıyla sürüyor. Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün de beraberinde Başkan Yardımcısı Adnan Pala ile birlikte bölgede yapılan çalışmaları yerinde inceledi. Gençlik Merkezleri projesine özel önem verdiklerini belirten Başkan Aygün, “Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim göz bebeğimiz. Projelerimizi belirlerken önceliğimizi daima yarınlarımızın teminatı olan gençlerimize ayırıyoruz. İnanıyorum ki bu anlayışla inşa ettiğimiz Dumlupınar Gençlik ve Spor Merkezimiz de ilçemiz için çok önemli bir kazanım olacak” dedi.

 

Gençlik Merkezi ve Spor Tesisleri

Yaklaşık 30 bin m2’lik alana inşa edilen Dumlupınar Gençlik ve Spor Merkezi’nde yer alan spor tesislerinin yapımı büyük oranda tamamlandı. Başkan Aygün’ün gençlere yönelik hayata geçirdiği proje tamamlanmasıyla birlikte Derince’nin yeni spor ve eğitim üssü olacak. Gençlik Merkezi projesi bünyesinde, kütüphane, derslikler, özel ders çalışma odaları, bilgisayar odasının bulunduğu 2 katlı gençlik merkezi, açık futbol, basketbol ve tenis sahaları, yürüyüş ve bisiklet yolları, fitness grubu, çocuklar için yaş gruplarına göre oyun alanları ve kaykay pistini barındırıyor. Dumlupınar Mahallesi’ndeki projenin ardından ilçedeki ikinci Gençlik ve Spor Merkezi Fatih Mahallesi’ne inşa edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: kocaeli, haber, derince, belediyesi, başkan, zeki, aygün, gençlik, merkezi
Yorumlar
Haber Yazılımı