reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
18 Ocak 2020 - Cumartesi 11:34
 
Gebze ve Sivas OSB'leri Kardeş Oldu
Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi ile Sivas Organize Sanayi Bölgesi arasında Kardeş Organize Sanayi Bölgesi Protokol İmza Töreni, Vali Hüseyin Aksoy’un katılımlarıyla gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi
Gebze ve Sivas OSB'leri Kardeş Oldu

Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesinde gerçekleşen törene; Vali Hüseyin Aksoy’un yanısıra; Sivas Valisi Salih Ayhan, Sivas Belediye Başkanı Hilmi Bilgin, Sivas Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Kul, Sivas 1. Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Emre Torun, Demirağ Organize Sanayi Bölgesi Müdürü Mustafa Beştepe, Sivas Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa Eken, Gebze Güzeller Organize Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, Bölge Müdürü Edip Saatçioğlu ile yönetim kurulu üyeleri katıldı.

 

Sivas Valisi Salih Ayhan törende yaptığı konuşmalarında; “Vali Hüseyin Aksoy başta olmak üzere Adem Ceylan ve ekibine samimi karşılamalarından dolayı teşekkür ediyorum. Kendimizi Sivas’ta hissettik. Sivaslıların çok büyük bir beşeri sermayesi, gücü ve potansiyeli var. Ayrıca doğduğu topraklara karşıda çok büyük bir muhabbetleri var. Hem kamu görevinde hem de iş dünyasında büyük bir saygınlıkları var. Sivas’a yatırım ve hayırseverlik yapan, Sivas’a muhabbeti devam eden hemşehrilerimize 3 gün boyunca bir ziyaret düzenliyoruz. Çok güzel bir iş yaptığımızı buradan ifade etmek istiyorum. İlk durağımız burası oldu ve burada gördük ki güzel bir iş yapmışız. Kardeş Organize Sanayi Bölgesi protokolü yapalım dedik. Bu protokolle eğitim, teknik destek, birliktelik konularında dayanışma yapmak istedik.” diyen Sivas Valisi Sayın Salih Aydın’ın ardından Vali Hüseyin Aksoy ise konuşmalarında; “Sizleri burada görmekten büyük bir memnuniyet duydum. Kocaeli Türkiye’de sanayinin öne çıktığı illerden birisidir. Burada önemli bir tecrübe oluştu. Organize Sanayi Bölgeleri arasındaki kardeş Organize Sanayi Bölgesi protokolü de bu tecrübenin paylaşılması konusunda oldukça önemli bir katkı sağlayacaktır. Kocaeli; Türkiye’nin her bölgesinden insanların huzur içerisinde yaşadığı ülke ekonomisine katkı sağladığı bir kenttir. Sivas da Türkiye’nin her bölgesinden insanların bulunduğu ve çalışkanlıklarıyla ülke ekonomisine katkı sunan illerimizden biridir. Bu anlamda bu iki özellikte bu kardeş protokolle daha iyi bir noktaya taşınmış olacaktır.” diyen Sivas Valisi Sayın Salih Ayhan ve beraberindeki protokol üyelerinin ilimizde bulunmalarından duyduğu memnuniyeti belirtti.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, ve, Sivas, OSB'leri, Kardeş, Oldu,
Yorumlar
Haber Yazılımı