ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
12 Mart 2020 - Perşembe 17:51
 
Gebze Medar'dan Doç. Dr. Balta Obezite Cerrahisini Anlattı
Günümüzün geleceğin en önemli rahatsızlıklarından biri olan obezite Kocaeli TV ekranlarında yayınlanan sağlık ve yaşam programı Yaşama Dair’de konuşuldu. Gebze Medar Hastanesi'nde görev yapan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr Ahmet Ziya Balta Obezite ve tüp mide cerrahisi hakkında önemli açıklamalarda bulundu
SAĞLIK Haberi
Gebze Medar'dan Doç. Dr. Balta Obezite Cerrahisini Anlattı

Kocaeli TV ekranlarının sevilen sağlık ve yaşam programı Yaşama Dair’de obezite ve diyabet cerrahisi konuşuldu. Gebze Medar Hastanesi'nde görev alan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Ahmet Ziya Balta   Yaşama Dair’e konuk oldu.

İlk olarak Obezite Cerrahisi ve gerçekleştirilen Tüp Mide Ameliyatı ve Gastrik Bypass Ameliyatı konuşuldu

Tüp Mide ameliyatının avantajları ve dezavantajlarından bahseden  Gebze Medar Hastanesi'nden Doç. Dr. Ahmet Ziya Balta. tüp mide ameliyatında midenin '' D '' şeklindeki halinden '' I '' haline dönüştüğünü ve bu şekilde hastanın kilo vererek normal yaşamına dönebildiğini ifade etti. 

Doç. Dr. Balta daha sonra ameliyatların öncesinde ve sonrasında yaşanan süreçleri ve hastaların geri dönüşleri hakkında konuştu. Ameliyat öncesinde hastaların fiziksel sağlık durumunun yanı sıra psikolojik olarak bu ameliyat için kararlı olduklarını dile getirdi. 

Balta daha sonra lakoroskopik ameliyatın faydalarından bahsetti. Doç. Dr. Balta bu şekilde hastanın konforunun arttığı söyledi ve dünyada güncel olan uygulamalarla birlikte tedavi trendlerinin takip edildiğini ve Gebze Medar Hastanesi'nde bu uygulamaların başarılı bir şekilde gerçekleştiğini söyledi. 

Diyabet Cerrahisinin de konuşulduğu programda Balta hastaların en çok merak ettiği soruları yanıtladı

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Medar'dan, Doç., Dr., Balta, Obezite, Cerrahisini, Anlattı,
Yorumlar
Haber Yazılımı