reklam
reklam
Haber
02 Ocak 2020 - Perşembe 19:46
 
Gebze Belediyesinde İlk Ay Meclisi Görüldü
Gebze Belediyesi Ocak ayı meclis toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz'ün başkanlığında yapılan mecliste 50 kişilik sözleşmeli personelin ücretlerine yüzde 18 yapılmasına muhalefet itiraz edince gündem maddesi komisyona havale edildi.
GÜNDEM Haberi
Gebze Belediyesinde İlk Ay Meclisi Görüldü

Gebze Belediye Meclisi Gebze Kent Meydanında bulunan Belediye Hizmet Binası'ndaki meclis salonunda gerçekleştirildi.  2020 yılının ilk meclis toplantısına Gebze Belediye Başkanı Zinnur Büyükgöz başkanlık etti. 


Gündemin ilk maddesinde belediye birim müdürlükleri çalışma yönetmeliklerin ilişkin hukuk dilekçe tetkik ve isimlendirme komisyonu raporu o birliğiyle kabul edildi.

SEDAŞ'IN Cumhuriyet Mah. 5727 ada 1 nolu parselin bir kısmının trafo alanı olması oy birliğiyle kabul edildi.

3. Madde Duraklı Mah. 183 ada 51 parselin yola cephesinin sağlanması için plan değişikliği raporu görüşüldü.

Başkan Büyükgöz buradaki parselde yapılacak değişikliğin aktif yeşil alan kazandıracağını savundu.
Konuyla ilgili muhalefet plan değişikliğine itiraz etti.

4. Maddede Denizli Mah. 189 ada 51 nolu parselin yola cephesinin sağlanması için plan değişikliğine ilişkin rapor görüşüldü

3. ve 4. Madde oy çokluğuyla kabul edildi.

Gündemin 5.maddesinde Ulus Mah. 4718 ada 20 parsel zemin sınıfının değiştirilmesine ilişkin imar komisyonu raporu görüşüldü. Gündem maddesi oy çokluğuyla kabul edildi.

DENETİM KOMİSYONU SEÇİMİ YAPILDI

Gündemin 6. Maddesinde belediye meclisi denetim komisyonuna gizli oyla 5 üye seçimi gerçekleştirildi.

34 katılımın olduğu Denetim komisyonu seçiminde şu isimler seçildi

Mehmet Dinç 34

Sefa Zengin 34

Vasfi Aydın 34

Yasemin Özdemir 34

Saide Arslan Çalışkan 33

 

ZABITALARDAN FAZLA ÇALIŞMA ÜCRETİ TALEBİ

7. Maddede Zabıta Müdürlüğünün fazla çalışma ücreti ile ilgili teklifi değerlendirildi. Başkan Büyükgöz madde ile ilgili çalışanın karşılığını vermek çalışmayana da hak ettiği kadarının verilmesi gerektiğini belirtti.

Muhalefette bu teklife destek vererek geçtiğimiz günlerde yaşanan Gebze'deki zabıta şiddetine dikkat çekti ve böyle olayların yaşanmaması gerektiğini savundu.

Başkan Büyükgöz de bu konu ile ilgili zabıtalarımızın vatandaşla iletişim konusunda eğitimlere başladıklarını ifade etti ve yaşanan olayla ilgili adli sürecin devam ettiğini söyledi.Madde oy birliğiyle kabul edildi.

Belediyeye ait Kirazpinar Mah. 2745 sok no 8 5807 1 parselde bulunan 140 m2 prefabrik sağlık ocağının ilçe toplum sağlığı merkezinin tahsis süresinin uzatılması belediye meclisinde oy birliğiyle kabul edildi.

Belediyeye ait Ulus Mah. Yaşar Doğu cad. NO 112 de bulunan Beylikbağı Şehit Polis Faruk Aslan Parkı içinde bulunan Beylikbağı Mahallesi Muhtarlığı ile Ulus Mah. Muhtarlık Hizmet Binasının 3 yıllık tahsisi oy birliği ile kabul edildi.


Mülkiyeti Belediyeye ait S. Orhan Mah. Serkan Özçeri Parkı içinde bulunan muhtarlık Hizmet Binasının Sultan Orhan mahalle Muhtarlığı'na 3 yıllığına tahsisi oy birliği ile kabul edildi.


Cumhuriyet Mahallesi Şişecam Yolu No:4 de 5729 ada 1 parselde bulunan 12.436.28 m2 arsa olan alandan Gebze Belediyesine ait 244.52 m2 arsa alanın Kocaeli Valiliği İl Sağlık Müdürlüğüne 3 yıllık tahsis edilmesi oy birliği ile kabul edildi.

Belediyeye ait Arapçesme Mah. Kavak Cad. üzerindeki 175 m2 açık 80 m2 kapalı toplam 255 m2 Şehit Şaban Töngel Parkı'nın Türkiye Harp Mal. Gaz. Şeh. Dul ve Yet. Der. Kocaeli Şubesine 3 yıllığına tahsisi oy birliğiyle kabul edildi.

Çayırova Mah. 4083 ada 6 parsel numaralı 3137.30 m2 taşınmazın belediye adına kayıtlı 268. 66 m2sinin İl Sağlık Müdürlüğüne 1 yıllığına tahsisi oy birliği ile kabul edildi.

Balçık Mah. 322 ada 3 ve 323 ada 5 parsellerin takası oy birliğiyle kabul edildi.

Memur dolu kadro derece değişikliğine ilişkin gündem maddesi oy birliğiyle kabul edildi.

Geçici işçilerin vizelerinin yenilenmesi oy birliği kabul edildi

 

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÜCRETLERİNE YÜZDE 18 ZAM

50 kişilik sözleşmeli personelin ücretlerine yüzde 18 zam yapılmasına muhalefet itiraz edince gündem maddesi komisyona havale edildi.

2 adet kapalı kasa cenaze aracı alımı oy birliğiyle kabul edildi.

Akviran GK 8 sınırları içerisinde yapılan plan değişikliği oy birliği ile kabul edildi.


ÖNERGELER OY BİRLİĞİYLE KABUL EDİLDİ

Eskihisar feribot iskelesinindeki fiyat tarifesinde yüzde 10 zam yapılması oy birliğiyle kabul edildi

Gebze belediyesi Gençlik ve Spor kulübü at çiftliğine yıllık 150 Bin TL bütçe aktarımı oy birliğiyle kabul edildi

Başkan Büyükgöz konuyla ilgili olarak “ Burada 12 at var. Besicileri, öğretmenleri var. Her türlü giderleri dahil olmak üzere komisyona havale edebiliriz ama atlar açlıktan ölmesin otizmli çocuklar orada terapi alıyorlar yarı yarıya düşürdük masrafı daha modern bir yer daha yaptık ifadelerini kullandı. Önerge oy birliğiyle kabul edildi.

Son olarak Şubat meclisi 4 Şubat Salı 16.00’da görüşülmek üzere kabul edildi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Gebze, Belediyesinde, İlk, Ay, Meclisi, Görüldü,
Yorumlar
Haber Yazılımı