ARIGÜN
160x600 TOYOTA
toyota servis
Haber
18 Ağustos 2021 - Çarşamba 13:43
 
Ford Üretimi Durdurdu!
Otomotiv devi Ford kriz nedeniyle üretimi durdurdu. Üstelik yeniden ne zaman üretime başlanacağı bile belli değil!
GÜNDEM Haberi
Ford Üretimi Durdurdu!

KABUS GİBİ HABER: FORD ÜRETİMİ DURDURDU

 

Kötü haberlerin biri bitiyor, öbürü başlıyor. Adeta korku tüneline girdik ve çıkamıyoruz. Ekonomik kriz bir taraftan, işsizlik öbür taraftan vuruyor. Salgın zaten bitmedi. Her şeye rağmen hayat devam etse de, yüksek enflasyon belimizi büküyor. Her geçen gün fakirleşiyoruz. Deyim yerindeyse adeta karalar bağladık. Yüzümüz gülmüyor. Bir iyi habere hasret kaldık. Bütün bunlar bir kenarda dururken, son dakika gelişmesi hepimizin canını sıktı. Dünyanın en büyük otomotiv devlerinden Ford, üretimi durdurduğunu açıkladı.

 

 

FORD İŞTE BU YÜZDEN DURDU: ÇİP KRİZİ FENA VURDU

 

Otomotiv sektörü tam kendine geldi derken, bir ağır darbe daha geldi. Bilindiği gibi, son döneme damgasını vuran çip krizi bitmek bilmiyor. Adeta otomobil dünyasının salgın hastalığı haline gelen olayda, bir türlü arpa boyu yol alınamıyor. Dünya devi Ford, işte bu çip krizi nedeniyle üretimi durdurma kararı alırken, bundan sonra hiç kimse bilmiyor. Amerika Birleşik Devletleri merkezli otomotiv devi, hatırlanacağı üzere çip krizini aşıp, tedarik sıkıntısını gidermişti ama yine üretimi durdurmak zorunda kaldı.

 

 

 

 

FORD KOCAELİ VE ESKİŞEHİR FABRİKALARI NE YAPACAK?

 

Giderek büyüyen çip sıkıntısının ardından Almanya Köln’deki fabrikasında üretimi durduran Ford’un ardından gözler Türkiye’ye çevrildi. Türkiye’nin en büyük ve en güçlü topluluğu Koç Holding bünyesinde faaliyetlerini sürdüren Ford’un Kocaeli ve Eskişehir’de iki fabrikası bulunuyor. Kocaeli’nin yüz akı olan, son dönemde art arda aldığı yatırım kararlarıyla büyüme ve istihdam seferberliği başlatan Ford’un Türkiye tesislerinde üretim tam gaz devam ediyor.

 

 

FORD TÜRKİYE’DE ÜRETİMİ DURDURACAK MI?

 

Türkiye için üretmeye devam eden Koç Holding, Ford’u bir dünya devi yapmak için çalışıyor. Geçtiğimiz günlerde ülkemizin en büyük yatırımlarından birini daha açıklayan Ford Otosan, Türkiye’nin yüz akı Koç Holding bünyesinde kesintisiz faaliyetlerini sürdürüyor. Kapanma ve üretimi durdurma ile ilgili bir son dakika açıklaması gelmedi. Böyle bir açıklama geldiğinde buradan duyuracağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ford, Üretimi, Durdurdu!,
Yorumlar
Haber Yazılımı