reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
17 Haziran 2019 - Pazartesi 13:14
 
Ford Bir Kez Daha Pırellı’yi Onurlandırdı
Pirelli, Ford Motor Company tarafından öncü marka olarak Sürdürülebilirlik Dünya Mükemmeliyet Ödülü’ne layık görüldü. Bu ödül, her yıl beklentilerin ötesine geçerek, çeşitli kategorilerde en yüksek mükemmeliyet seviyesine ulaşan şirketlere veriliyor.
EKONOMİ Haberi
Ford Bir Kez Daha Pırellı’yi Onurlandırdı

Pirelli, 21. geleneksel Ford Dünya Mükemmeliyet Ödülleri’nde en iyi performans gösteren küresel tedarikçi olarak sürdürülebilirlik ödülüne layık bulundu. Pirelli’nin Sürdürülebilirlik Dünya Mükemmeliyet Ödülünü Ford Motor Company Ürün Geliştirme ve Satınalmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Hau Thai-Tang ile Kalite ve Yeni Model Programları Başkan Yardımcısı Linda Cash takdim etti.

“Ford’un Sürdürülebilirlik Dünya Mükemmeliyet Ödülü’ne layık bulunmak, büyük bir onur” diyen Pirelli Tire North America CEO’su Marco Crola şöyle devam etti: “Sürdürülebilirlik, Pirelli’nin temel değerlerinden biridir. Tüm faaliyet alanlarında ve her türlü yönetim kararında, dünyanın her yerinde, Grubun büyüme vizyonuna ve stratejilerine tam olarak entegre edilmektedir. Pirelli için doğal kauçuğun sorumlu bir şekilde tedarik edilmesi (bakınız https://naturalrubber.pirelli.com), karbon azaltımı ve malzeme inovasyonu gibi alanlarda önemli bir paydaş olan Ford’u sürdürülebilirlik alanındaki güçlü liderliğinden dolayı tebrik ediyoruz. Pirelli olarak arka arkaya iki yıldır küresel performans alanında Ford'dan büyük bir ödül alıyoruz; ortaklığımızı önemsiyor, gelecekte de Ford'la iş birliğimizi sürdürmeyi arzuluyoruz.”

 

Pirelli Tire North America Orijinal Ekipman Başkan Yardımcısı Ernest Bedia ise şu yorumda bulundu: “Pirelli ekibi, daha sürdürülebilir bir otomotiv sektörü için yenilikçi ürünler geliştirmede büyük adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Ford’un mobiliteyi daha verimli ve sürdürülebilir hale getirme taahhüdüne paralel olarak Pirelli de bu yolculuğun her adımında destek vermeyi planlıyor. Ford ile Pirelli arasındaki iş birliğinde görev yapan ve daha iyi bir gelecek yaratmak için çalışan herkese en içtenlikle teşekkür ediyorum.”

 

Thai-Tang şöyle konuştu: “Ford’un geleneksel Dünya Mükemmeliyet ödülleri, başarımıza katkıda bulunan en yüksek performanslı tedarikçilerin üstün başarılarını onurlandırmak amacıyla veriliyor. Pirelli gibi tedarikçiler dünyanın en güvenilir mobilite şirketi olma misyonumuzu gerçekleştirmede kilit rol oynuyor.”

 

Küresel mükemmeliyette en yüksek seviyeye ulaşan şirketler aşağıdakiler dahil 10 kategoride ödüle layık bulundu:

  • Ford’un temel marka ilkelerinde liderlik gösteren tedarikçiler için kalite, sürdürülebilirlik, güven ve akıllı uygulama kategorileri
  • Kalite, değer ve inovasyonu vurgulayan, çerçeve ilkelere en iyi örnek olan tedarikçiler için uyumlu iş uygulamaları
  • Beklentileri aşan sonuçlar elde eden tedarikçiler için özel ödül
  • Çeşitliliği kurumlarına ve iş süreçlerine entegre etmede üstün performans gösteren tedarikçileri onurlandırmak için yılın en çeşitlilik içeren ve çeşitliliği en çok geliştiren tedarikçisi ödülü
  • Yıl boyunca üstün kalite, teslimat ve maliyet performansı sergileyen tedarikçi üretim tesisleri için altın ve gümüş ödül

# # #

Fotoğraf altı: (Soldan sağa Ford Yöneticileri: Hau Thai-Tang, Ürün Geliştirme ve Satın ama Üst Yöneticisi; Linda Cash, Kalite ve Yeni Model Programları Başkan Yardımcısı. Pirelli Yöneticisi: Ernest Bedia – Orijinal Ekipman Kuzey Amerika Başkan Yardımcısı)

 

Pirelli hakkında

1872 yılında kurulan Pirelli’nin genel merkezi Milano’da (İtalya) bulunuyor. Pirelli, faaliyetlerini odakladığı premium segmentte dünya liderliğini sürdürüyor. Dünya çapında 160’tan fazla ülkede ticari faaliyeti bulunan Pirelli, 12 ülkede 19 fabrikada üretim yapıyor. 1907 yılından bu yana motor sporlarında başarıyla rekabet eden Pirelli, halen Formula 1©ve Superbike dünya şampiyonası gibi pek çok uluslararası şampiyonanın tek resmi lastik tedarikçiliğini üstleniyor.

 

Pirelli, “çevre dostu performans” ürünlerinden sorumlu tedarik ve çalışanlarına sağlıklı bir ortam sunmaya kadar her konuda sürdürülebilir uygulamaları benimseyen, sosyal ve çevre bilinci yüksek bir kurum olarak tanınıyor. Şirket halen Dow Jones Sürdürülebilirlik Dünya ve Avrupa Endekslerinde otomotiv bileşenleri parçaları sektöründe ve CDP İklim Değişikliği A Listesinde küresel lider olmanın yanı sıra Euronext Vigeo, Ethibel Pioneer ve Ethibel Excellence, ECPI ve Oekom gibi pek çok endeks ve sıralamada da lider konumda yer alıyor.

 

Pirelli Tire North America, Rome (Georgia, ABD) kentindeki genel merkezinde Modüler Entegre Robotik Sistem (MIRS) tesisi ve Ar-Ge merkezi, Meksika’da en gelişmiş teknolojilerle donatılmış Silao fabrikası, New York, Los Angeles, Detroit, Montreal ve Mexico City’de satış ve pazarlama ofisleri ve Los Angeles’ta prestijli amiral mağazası ile faaliyetlerini sürdürüyor. Şirket, ihracata ve iç pazara yönelik çeşitli otomobil/motosiklet uygulamaları için orijinal donanım ve değişim lastiklerin üretimini, dağıtımını ve pazarlamasını gerçekleştiriyor. Pirelli hakkında daha detaylı bilgi www.pirelli.com sitesinde yer almaktadır.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Ford, Bir, Kez, Daha, Pırellı’yi, Onurlandırdı,
Yorumlar
Haber Yazılımı