reklam
reklam
Haber
05 Mayıs 2020 - Salı 09:34
 
Flaş Karar! LGS'ye Her Öğrenci Kendi Okulunda Girecek
Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, LGS sınavı ile ilgili açıklama yaptı
GÜNDEM Haberi
Flaş Karar! LGS'ye Her Öğrenci Kendi Okulunda Girecek

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, Liselere Giriş Sınavı'yla öğrencilerin merak ettiği ayrıntıları anlattı. Selçuk, "LGS'de her öğrenci kendi okulunda sınava girecek, sınav bilgileri e-okul üzerinden açıklanacak. LGS 2 oturumdan oluşacak. 45 dakikalık bir ara bulunacak ve çocuklarımız okulun bahçesine çıkacaklar. Ancak velilerimiz okul bahçesinin dışında bekleyecekler." dedi

 

NTV canlı yayınında soruları yanıtlayan Selçuk, "Bu genel normalleşme sürecinde birçok karar alınıyor. Sayın Cumhurbaşkanımız da bu kararları açıkladı. Bu kararları birçok kurumla istişare yaparak almaktayız. Biz LGS ile ilgili kararlar alıyoruz ve uygulamaya geçiyoruz. Her öğrencimiz kendi okulunda sınava girecek. Bu LGS tarihinde ilk defa yapılacak birşey. Sınav bilgileri e-okul üzerinden açıklanacak. dedi.

 

"SINAV MERKEZLERİ DEZENFEKTE EDİLECEK"

 

Koronavirüs salgınında yapılacak LGS sınavının ayrıntılarını da paylaşan Selçuk sözlerini şöyle sürdürdü: Sınav merkezleri dezenfekte edilecek. Öğrencilere maske temin edilecek. Bu zamanda fotoğraı kimlik kartında zorlanabilir diye fotoğraı kimlik şartı aramayacağız. Önümüzdeki günlerde oturma düzeniyle ilgili Bilim Kurulu'nun da çalıştığı bir senaryo var. Bir problem olmayacak, sağlık koşulllrı dikkat edilerek, Bilim Kurulu'na danışarak bir karar alınacak. 

 

 

 

 

 

"SINAV 2 OTURUMDA OLACAK ARADA ÖĞRENCİLER OKUL BAHÇESİNE ÇIKABİLECEK"

 

Sınav 2 oturumda olacak. Buradaki boşlukta da öğrencilerimiz okul bahçesine çıkacak. Fakat veliler ile öğrenciler birlikte olamayacak. Sosyal mesafe korunarak öğrencilerimizin hava alması sağlanacak, öğrencilerimizin yanında rehber öğretmenler olacak.Öğrenciler kendi öğretmenleriyle sınava girmeyecek, özel ve resmi bütün okullarımızdaki öğrenciler kendi okullarında başka öğretmenler eşliğinde sınava girecekler. Sınavla ilgili bir tanıtım videosu da yayınlanacak. Sınavda sorular 1. dönemdeki konulardan sorumlu olacağı bir sınav hazırladık. LGS ile ilgili öğrencilere her desteği sağlıyoruz.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Flaş, Karar!, LGS'ye, Her, Öğrenci, Kendi, Okulunda, Girecek,
Yorumlar
Haber Yazılımı