reklam
reklam
reklam
reklam
Haber
11 Ocak 2019 - Cuma 14:52
 
Fethi Sekin'in Babası 'Kürdüz Ama...'
Şüphelendiği aracı durdurunca içindeki silahlı kişileri fark eden Fethi Sekin, hemen silahını çekerek müdahalede bulundu. Kahraman polis, araçtan inen silahlı teröristleri bir süre kovaladı. Kaçan teröristler o sırada yanlarında getirdiği bombayı patlattı. Sekin, peşine düştüğü teröristlerden birini kovalamaca sonucu etkisiz hale getirdi. Diğerinin peşine düşen ve mermisi bitene kadar çatışan Sekin, bir aracın arkasına gizlenen teröristin açtığı ateş sonucu şehit oldu. Türkiye onu bu kahramanlığıyla tanıdı. Şehadet şerbetini içişinin 2. yıl dönümünde şehidimizin babası Mehmet Zeki Sekin Kocaeli ekranlarında Kocaeli TV Genel Yayın Yönetmeni Burak Turan'ın Genç Vizyon'da konuğu oldu. Baba Sekin tüm Türkiye'nin gözlerini dolduracak açıklamalar yaptı.
GÜNDEM Haberi
Fethi Sekin'in Babası 'Kürdüz Ama...'

Fethi Sekin gösterdiği büyük kahramanlıkla halkın gönlünde taht kurdu. Teröristlerin hain planını bozan kahraman polis Fethi Sekin, 1973 yılında Elazığ’ın Baskil ilçesi Doğancık köyünde dünyaya geldi. Türk milletinin gönlünde taht kuran Fethi Sekin, şehadetinin 2. yılında anıldı. Şehit Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin oğlunun şehadetinin 2. sene-i devriyesinde anma programlarında katılmak üzere önce Sakarya'ya ardından Kocaeli'ye geldi. Kocaeli'de Ak Parti Kocaeli Gençlik Kolları Danışma Kurulu'na katılım gösteren baba Sekin, bu buluşmadan sonra Kocaeli'deki 15 Temmuz Gazisi Halil İbrahim Koşdaş ile görüştü. Bu görüşmenin ardından Kocaeli TV canlı yayınında Burak Turan'ın Genç Vizyon'da konuğu oldu.

 

CANLI YAYINDA GÖZ YAŞLARINA HAKİM OLAMADI

Kahraman şehit polis memuru Fethi Sekin'in babası Mehmet Zeki Sekin, Kocaeli TV canlı yayınında tüm Türkiye'nin tüylerini diken diken eden açıklamalar yaptı. Baba Sekin, Şehit Fethi Sekin'in bebekliğinden başlayıp, çocukluğuna, öğrenciliğine ve polis okulunda okuduğu zamandan şehit düştüğü ana kadar birçok hatırayı Kocaeli TV ekranlarında ilk kez anlattı. Mehmet Zeki Sekin "Şehidimin doğumunda askerdim, vefatında da ameliyattaydım. İki anında da yanında olamadım. Vatan sağolsun." dedi. Burak Turan'ın "Oğlunun fotoğraflarını ve videolarını gördüğünde ne hissediyorsun?" sorusunu üzerine M.Zeki Sekin "Şüphesiz ki gururu acısından çok daha büyük, 1 Fethi Sekin gitti, milyon Fethi Sekinler gelecek. Benim oğlum tüm vatanın evladı oldu, tüm vatan evlatları da benim oğlum oldu." dedi.

 

"ÇOCUKKEN DE KORKUSUZDU..."

Baba Mehmet Zeki Sekin, oğlu şehit Fethi Sekin için "Çocukkende korkusuzdu, korku nedir bilmezdi." dedi. Meslek hayatı boyunca da Fethi Sekin'in birçok kahramanlığa imza attığını ve örnek davranışlarda bulunduğuna dikkat çekti. "Bana her zaman, ben birgün kahraman olacağım baba derdi. Freni boşalmış kamyonun önüne atlayıp ona kılavuzluk yaptığı da oldu, ek gelir olsun diye bilirkişilik de yapar dosya başına 80 TL gibi bir para alırdı, beni ne zaman görse para verirdi, kardeşlerinin düğününü bile o yaptı, gözümün nuru Fethi'm her zaman bizi düşünürdü. 24 saat görev yapsa bile izin gününde hiç uyumadan ailesini pikniğe götürürdü, evine ve vatanına düşkündü benim aslanım" dedi.

 

"YEDEK ŞARJÖRÜNÜ YENİ ALMIŞTI..."

M.Zeki Sekin oğlunın şehadet şerbetini içtiği sırada böbrek taşı ameliyatında olduğunu, onun şehadet haberini ameliyattan çıktıktan sonra televizyonda İzmir Adliyesi'nde bir saldırı gerçekleştiğini duyup, o saldırıda Fethi adında bir polisin şehit düştüğünü işitince oracıkta düşüp bayıldığını aktardı. Baba Sekin "Oğlum şehit düşmeden çok kısa zaman önce yedek şarjör almıştı, hatta beraber gidip almıştık. 'Durumlar sıkıntılı baba yedek şarjör alayım' demişti bana. Ben de al oğlum demiştim. Fethi'min şehit düştüğü videoyu izleyince o transitin arkasına saklanan ikinci haini görmediği kanaatindeyim. Eğer görseydi onunda icabına bakardı benim oğlum. Onu görmeyince koşarak kulübeye yedek şarjörünü almaya gitmeye çalıştı. Hainin kurşunu o sırada geldi buldu onu" dedi. 

 

"KÜRDÜZ AMA VATANIMIZA VE MİLLETİMİZE AŞIĞIZ"

Kahraman şehidin babası M. Zeki Sekin "Biz de Kürdüz, bizim Baskil hep kürttür. Elazığ milliyetçidir, Bizim oralarda hainlik göremezsiniz. Bizde kürdüz evet ama vatanımıza ve milletimize aşığız. Vatan sağolsun, bir Fethi gider, bin Fethi gelir. Oğlum adını kendi gibi bir şehitten, Fethi Ahmet Baba hazretlerinden almıştı. Adına yakışır şekilde şehadete erişti." dedi.

 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Fethi, Sekin'in, Babası, 'Kürdüz, Ama...',
Yorumlar
Haber Yazılımı