reklam
reklam
Haber
16 Ağustos 2019 - Cuma 09:10
 
Felaketin 20.Yılı
Gölcük Belediyesi, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve GESOTİM tarafından, 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin 20. yılını anmak için 16 Ağustos akşamı Gölcük’te bir etkinlik gerçekleştirecek.
GÜNDEM Haberi
Felaketin 20.Yılı

BÜYÜKELÇİLER GÖLCÜK'E GELİYOR

Saat 21.00’da açılış ve protokol konuşmalarıyla başlayacak program, GESOTİM’in yemin töreni ile devam edecek. Bu yıl ki programa deprem döneminde ülkemize yardımda bulunmuş ülkelerin büyükelçileri ve konsolosları katılacak. Yapılacak şilt takdimiyle hem 20.yıla özel teşekkür edilmiş olacak, hem de deprem ile ilgili yapılacak konuşmalarla bir farkındalık oluşturulacak.

 

BÜYÜKAKIN DA GÖLCÜK'TE OLACAK

Programın devamında ise, Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dualar okunarak, depremde hayatını kaybetmiş şehitler bir kez daha anılacak. Deprem sergisisi açılırken, Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr.Tahir Büyükakın, KOÜ Yer Fiziği Ana Bilim Dalı Başkanı Prof.Dr.Şerif Barış, milletvekili İlyas Şeker ve İMO eski Başkanı Bekir Güre’nin katılacağı “Deprem” konulu bir panel gerçekleştirilecek. Gece 03.02’de deprem anıtına çelenk sunumu, saygı duruşu ve duayla 20.yıl programı son bulacak.

 

MEZARLIKTA DUALAR OKUNACAK

Deprem şehitlerimiz için 17 Ağustos Cumartesi günü ise Saat 11.00’da Gölcük 17 Ağustos Deprem Şehitliğinde, 12.00’da İhsaniye 17 Ağustos Deprem Şehitliğinde, 15.30’da Değirmendere 17 Ağustos Mezarlığında, 17.30’da Yazlık Şehitliğinde, 17.30’da Ulaşlı Deprem Şehitliğinde ziyaret, Kuran-ı Kerim Tilaveti ve dua okunacak. Ayrıca 13.30’da İhsaniye Çiftlik Ulucami’de, 17.30’da da Halıdere Merkez Camisi’nde deprem şehitlerimiz için Kuran Tilaveti yapılacak ve dualar okunacak.

 

BAŞKAN SEZER DAVET ETTİ

Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer yaptığı açıklamada, “Asrın felaketi 17 Ağustos Gölcük Depremi’nin üzerinden tam 20 yıl geçti. 20.yılda da hem deprem şehitlerimizi anmak, hem de deprem gerçeğine bu acıları yaşamış insanlar olarak parmak basmak adına bir dizi etkinlik düzenliyoruz. Ben 16 Ağustos akşamı Saat 21.00’da Kavaklı Marina’da yapılacak anma programa tüm hemşehrilerimi davet ediyorum” dedi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Felaketin, 20.Yılı,
Yorumlar
Haber Yazılımı