ARIGÜN
300X900 TOYOTA
toyota servis
Haber
17 Eylül 2019 - Salı 09:32
 
EYT, Gündeme Alındı
Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT), umutlu bekleyişini sürdürürken konu 20 yıl sonra hükümetin gündemine girdi.
GÜNDEM Haberi
EYT, Gündeme Alındı

24 Haziran seçimleri öncesi yüksek sesle şikayetlerini dile getiren Emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) 31 Mart Yerel Seçimleri öncesinde büyük miting yapmış ve en son geçtiğimiz hafta Ankara Tandoğan meydanında seslerini duyurabilmek için miting düzenlemişlerdi. EYT sorunu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Sosyal Politikalar Başkanvekili Vedat Bilgin’e konuyla ilgili çalışma yapma görevi vermesiyle EYT'lilerin umutları tekrar yeşerdi.

Habertürk'ten Ahmet Kıvanç'ın haberine göre Cumhurbaşkanlığı Sosyal Politikalar Kurulu Başkanvekili Vedat Bilgin'in ilk olarak geçen hafta Emeklilikte Yaşa Takılanlar Derneği’nin başkan ve yöneticilerinden oluşan beş kişilik heyet ile görüşerek önerilerini dinlediğini belirtti.

"EYT ÇALIŞMASI UZUN SOLUKLU OLACAK, HENÜZ İŞİN ÇOK BAŞINDAYIZ"

Bilgin başkanlığındaki Sosyal Politikalar Kurulu, Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) başta olmak üzere ilgili kurumlar ile çalışarak, EYT problemi için çözüm önerileri geliştirecek. Bilgin, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, emeklilikte yaşa takılanların homojen bir grup olmadığına dikkat çekerek, durumu çok farklı olan kesimler bulunduğunu, çalışmalarının uzun soluklu olacağını, henüz işin çok başında olduklarını ifade etti.

Kaynak: Editör:
Etiketler: EYT,, Gündeme, Alındı, AK Parti, Türkiye, Haber, Son Dakika, Sıcak Gelişme
Yorumlar
Haber Yazılımı