reklam
reklam
reklam
Haber
11 Kasım 2019 - Pazartesi 12:00
 
Evlilik Süresine Göre Boşanma Rakamları Açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu 2018 yılı evlilik sürelerine göre boşanma rakamlarını açıkladı..
GÜNDEM Haberi
Evlilik Süresine Göre Boşanma Rakamları Açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre 2018 yılında Türkiye’de Evlilik süresine göre en çok Boşanmalar 38 bin 290 çift ile evliliğin 16 yıl ve üzerinde olmuştur. Türkiye’de evlilik süresine göre en az boşanma ise 4 bin 205 çift ile 1 yıldan az süreli zamanda olmuştur.

 

Kocaeli ilinde boşanmalar evliliğin en çok 16 yıl ve üzeri süresinde gerçekleşmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre 2018 yılında Kocaeli ilinde Evlilik süresine göre en çok Boşanmalar 914 çift ile evliliğin 16 yıl ve üzerinde olmuştur. Kocaeli ilinde evlilik süresine göre en az boşanma ise 63 çift ile 1 yıldan az süreli zamanda olmuştur.

 

Sakarya ilinde boşanmalar evliliğin en çok 16 yıl ve üzeri süresinde gerçekleşmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre 2018 yılında Sakarya ilinde Evlilik süresine göre en çok Boşanmalar 421 çift ile evliliğin 16 yıl ve üzerinde olmuştur. Sakarya ilinde evlilik süresine göre en az boşanma ise 69 çift ile 1 yıldan az süreli zamanda olmuştur.

 

Düzce ilinde boşanmalar evliliğin en çok 16 yıl ve üzeri süresinde gerçekleşmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre 2018 yılında Düzce ilinde Evlilik süresine göre en çok Boşanmalar 165 çift ile evliliğin 16 yıl ve üzerinde olmuştur. Düzce ilinde evlilik süresine göre en az boşanma ise 13 çift ile 1 yıldan az süreli zamanda olmuştur.

 

Bolu ilinde boşanmalar evliliğin en çok 16 yıl ve üzeri süresinde gerçekleşmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre 2018 yılında Bolu ilinde Evlilik süresine göre en çok Boşanmalar 124 çift ile evliliğin 16 yıl ve üzerinde olmuştur. Bolu ilinde evlilik süresine göre en az boşanma ise 6 çift ile 1 yıldan az süreli zamanda olmuştur.

 

Yalova ilinde boşanmalar evliliğin en çok 16 yıl ve üzeri süresinde gerçekleşmiştir.

Türkiye İstatistik Kurumu Kocaeli Bölge Müdürlüğünce açıklanan verilere göre 2018 yılında Yalova ilinde Evlilik süresine göre en çok Boşanmalar 141 çift ile evliliğin 16 yıl ve üzerinde olmuştur. Yalova ilinde evlilik süresine göre en az boşanma ise 11 çift ile 1 yıldan az süreli zamanda olmuştur.

Kaynak: Editör:
Etiketler: türkiye, istatistik, kurumu, açıkladı, evlilik, boşanma, düğün, mahkeme,
Yorumlar
Haber Yazılımı